Bir sistemde iki kişi aynı anda oyun oynayabilir mi?

Laniakeea

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. 3600TL bütçe ile aşağıdaki bilgisayarı toplayacağız. İkinci bir bilgisayarı almaya gücümüz yetmediği ve kardeşimle arada oyun da oynamak istediğimiz için VM yada Hyper-V kullanarak çifte klavye-fare-monitör ile oyun oynayabilir miyiz? Oynayacağımız oyun CS:GO tarzı, AAA oyunlar değil yani. Sistemi render için topladım o yüzden CPU'ya laf etmeyin :)
  • Ryzen 7 1700
  • MSI Armor GTX 1060 6GB - OCV1
  • 8GB 3000MHz RAM
  • Asus B350M-A AM4 Anakart
  • 120GB WD 550/500 SSD
  • 500W 80+ PSU + Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Linus böyle bir şey yapmıştı ama sistemde birden çok ekran kartı vardı. Sanal makinelerin ekran kartı gücünü bölüp bölemediğini bilmiyorum. Tahminim bölemediği yönünde. Yani her bir makineye ayrı bir kart atamalısın.

Vardiyalı oynayacaksın.

Linus böyle bir şey yapmıştı ama sistemde birden çok ekran kartı vardı. Sanal makinelerin ekran kartı gücünü bölüp bölemediğini bilmiyorum. Tahminim bölemediği yönünde. Yani her bir makineye ayrı bir kart atamalısın.

Vardiyalı oynayacaksın.
İkinci bir ekran kartı almak nasıl olur peki sizce? Messla GT 1030 rahatlıkla oyun oynatabiliyor, bunu sisteme eklersek verim alabilir miyiz?

İkinci bir ekran kartı almak nasıl olur peki sizce? Messla GT 1030 rahatlıkla oyun oynatabiliyor, bunu sisteme eklersek verim alabilir miyiz?
Dostum Linus'un videosunu izlemelesin. İ7 6950x ve 7 ekran kartı ile 7 ayrı monitörden görüntü alıp yapmıştı. Hiç değilse ufkun açılır. Ayrıca GT 1030'dan verim alırsın.

Dostum Linus'un videosunu izlemelesin. İ7 6950x ve 7 ekran kartı ile 7 ayrı monitörden görüntü alıp yapmıştı. Hiç değilse ufkun açılır. Ayrıca GT 1030'dan verim alırsın.
Dostum bu konuyu açmadan önce kaç defa izledim bilsen :3 Adam canavar gibi ekran kartları takıyor sisteme. Ondan açtım konuyu zaten, soru işaretlerini gidermek için. Sizin sistem önerileriniz nedir? VM kurularak olur mu yoksa Linus'un kullandığı gibi bir linux dağıtımı falan gibi şeylerle mi uğraşmam gerekiyor?

Dostum bu konuyu açmadan önce kaç defa izledim bilsen :3 Adam canavar gibi ekran kartları takıyor sisteme. Ondan açtım konuyu zaten, soru işaretlerini gidermek için. Sizin sistem önerileriniz nedir? VM kurularak olur mu yoksa Linus'un kullandığı gibi bir linux dağıtımı falan gibi şeylerle mi uğraşmam gerekiyor?
Bence ilk olarak Linux gibi kur sonra geliştirirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı