Bir sistemi iki ayrı kullanıcı aynı anda kullanabilir mi?

spartacus256

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci(Tıbbi görüntüleme teknikleri
Arkadaşlar sorun ile alakalı tartışmalar internet üzerinde mevcut. Fakat kimse tam olarak anlatamamış ben size örneklendirerek anlatacağım.
Biz iki kardeşiz. Ve tek bilgisayara sahibiz. Bu bilgisayar üzerinde Valorant oyunu için güçlü sayılabilecek donanımlar mevcut. Aynı zamanda 2 adet monitör mevcut. Ben kardeşimle sıra sıra oynamak istemiyorum ve iki monitörde de birbirinden farklı Valorant oyunu çalıştırıp bu oyunları farklı mouse ve klavye ile gerçek zamanlı aynı anda yönetebilmek istiyorum. Yani iki ayrı imleci kontrol edebilecek iki mouse ve iki ayrı oyunda iki ayrı karakteri yönetebilecek iki ayrı klavye vs. bu mümkün müdür?

Not: Oyun sadece örnektir. Yok o bilgisayar 2 tane Valorant çalıştırmaz gibi saçma bir yorum yapmamanızı rica ediyorum. Mayın tarlası da olabilir. Amacım 2. bir PC almak yerine ekran kartının potansiyelini basit oyunlarda da olsa yarı yarıya paylaştırmak. Bir bilgisayarda birden fazla program çalıştırılabiliyor ne de olsa. Neden ayrı ayrı kontrol edilemesin? Yapıcı yorumlar yapacak abilerime ablalarıma ve kardeşlerime şimdiden teşekkürler.

Not2: Mizah amaçlı mesaj gönderecekseniz zahmet etmeyin. Başka konulara yönelin lütfen.

Not 3: Aşağıda PC donanımlarımı paylaştım. Eksik ya da konuyla alakalı bilmeniz gereken bilgisayara ait farklı bir özellik varsa ekleme yapabilirim belirtin lütfen.

PC donanımlarım:
-B450M S2H.
-RX 570(iki ayrı HDMI ve iki ayrı DP çıkışına sahip)
-R3 3100.
-16g 3600MHz RAM.
-240GB depolama.
-64-Bit Windows 10 Pro işletim sistemi.
-2X Acer SA230ABI 75Hz 4ms IPS monitör.

Olmaz ki. Monitörler kasaya bağlı, kasa tek. Yani bilgisayarı yöneteceğin yer bilgisayarın kasası olduğundan yapamazsınız.

Zannetmiyorum hocam. Eğer öyle bir şey olsaydı sizden önce internet kafeciler yapardı kâr etmek için.

Aşağıdaki videoyu incelemeni öneririm. Anladığım kadarıyla mümün fakat nispeten güçlü bir sistemin olması lazım. Videoda iki ekran kartı ile 2 farklı Windows çalıştırılıp mümkün kılınmış. Tek ekran kartın varsa belki işlemcinin dahili ekran kartıda göz önünde bulundurularak yapılabilir. Forumdada benzer konular var göz atabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladığım kadarıyla UnRAİD platformu ile bu mümkün. Peki bunun dışında bildiğiniz daha kolay ve verimli bir yöntem var mı? sonuçta sanal makineler performans kaybına yol açıyor. Ve bu kurulum için en az iki ekran kartı şart.

Geri
Yukarı