Bir siteye tıkladıktan sonra hemen çıkış yapılırsa sisteme virüs bulaşır mı?

XippingS

Hectopat
Merhaba, virüs olduğu şüphelendiğim bir siteye girdim yanlışlıkla fakat site açılmadı bile yani ışık hızında yaptım her şeyi daha beyaz ekran bile gelmeden anında çıktım siteden virüs bulaşır mı acaba? Hiçbir şey inmedi ya da siteye tam olarak girmedim. Aktif olarak Kaspersky kullanıyorum.

Merhaba, virüs olduğu şüphelendiğim bir siteye girdim yanlışlıkla fakat site açılmadı bile yani ışık hızında yaptım her şeyi daha beyaz ekran bile gelmeden anında çıktım siteden virüs bulaşır mı acaba? Hiçbir şey inmedi ya da siteye tam olarak girmedim. Aktif olarak Kaspersky kullanıyorum.

Kesinlikle hayır. Bir siteye tıkladıktan sonra hemen çıkış yaparsanız, virüs bulaşma riski çok düşüktür. Virüsler genellikle, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde veya bir e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda bilgisayarınıza indirilir. Bu nedenle, bir siteye tıkladıktan sonra hemen çıkış yaparsanız, virüsün indirilmeye başlaması için yeterli zaman kalmaz.

Ancak, bazı durumlarda, bir siteye tıkladıktan sonra hemen çıkış yapsanız bile virüs bulaşabilir. Örneğin, sitenin kodunda bir güvenlik açığı varsa, bu açığı kullanarak virüslü bir dosya bilgisayarınıza indirilebilir. Bu nedenle, şüpheli görünen sitelerden kaçınmak ve antivirüs yazılımı kullanmak her zaman önemlidir.

Özetle, bir siteye tıkladıktan sonra hemen çıkış yapmak, virüs bulaşma riskini önemli ölçüde azaltır. Ancak, bu riski tamamen ortadan kaldırmaz. Bu nedenle, bilgisayarınızı korumak için diğer güvenlik önlemlerini de almanız önemlidir.

Geri
Yukarı