SMS'deki linke tıkladıktan sonra virüs bulaşır mı?

591350

Centipat
Merhaba, bana bir numaradan mesaj gelmiş işte çekilişe katılmaya hak kazandınız hemen başvuru formunu doldurun demiş bir site linki koymuş xyz uzantılı. Ben dalgındım linke tıklamadım diye düşünüyorum ama panik yaptım ya tıkladıysam diye ve Kasper, ESET ve Malwarebytes ile taradım telefonu sıkıntı çıkmadı. Google'dan bana gelen linke baktım bir tane sitenin linki mi büyük ihtimalle sahte site. Ben tıklamadım diye düşünüyorum ama tıklasaydım virüs bulaşsa tarama yaparken uyarı verir miydi?

Merhaba, bana bir numaradan mesaj gelmiş işte çekilişe katılmaya hak kazandınız hemen başvuru formunu doldurun demiş bir site linki koymuş xyz uzantılı. Ben dalgındım linke tıklamadım diye düşünüyorum ama panik yaptım ya tıkladıysam diye ve kasper, ESET ve Malwarebytes ile taradım telefonu sıkıntı çıkmadı. Google'dan bana gelen linke baktım bir tane sitenin linki mi büyük ihtimalle sahte site. Ben tıklamadım diye düşünüyorum ama tıklasaydım virüs bulaşsa tarama yaparken uyarı verir miydi?

Siteyi bir VirusTotal'de aratın.Ayrıca virüs girmeyebilir ama cookie bilgileriniz gidebilir.

O linkler genelde bilgilerinizi almaya çalışarak oltaya düşürür virüs sokmaz. Çerezleri, geçmişi temizleyin ve modemi kapatıp açın yeterli.

Bu siteler genelde bilgi çalar yani bilginizi girmediyseniz büyük bir sıkıntı yok ancak yine de tarama yapiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı