Bir tablonun DPI arttırınca görüntü güzelleşir mi?

Pmagnet

Hectopat
Tablo yapıyorum Draw. IO'dan 700 DPI yapıyorum ama Word'e atınca tablodaki yazılar çok kötü gözüküyor nasıl çözebilirim?

Kaç piksel de yapıyorsun. Word A4 boyutu Genişlik 595 piksel, yükseklik 842 piksel oluyor. Sen tabloyu genişliğini 2000pixel yapıyorsan word'e attığında sığdırmak için daralttığı için yazılar kötü görünüyor olabilir. Genişliği 595 piksel de yapıp atmayı dener misin.

Word'den tablo yapabiliyorsunuz, neden oradan yapmıyorsunuz?

Hazırladığınız tabloyu hangi formatta Word'e aktarıyorsunuz?

PNG formatında aktarıyorum tek yaptığım şeyler tablo değil yani çizimlerde yapıyorum mesela gemi çizimi gibi bunlar değisiklik gösteriyor onun için Word'den simetri hatası olmasın diye yapmıyorum.

PNG formatında aktarıyorum tek yaptığım şeyler tablo değil yani çizimlerde yapıyorum mesela gemi çizimi gibi bunlar değisiklik gösteriyor onun için Word'den simetri hatası olmasın diye yapmıyorum.
96 dpi dener misiniz hocam. 700 dpi çok yüksek çözünürlük, küçük boyuta düşürünce kötü gözükebilir.

Illustratorden yaparsanız büyütüp küçülttüğünüzde bir problem olmaz Vector tabanlıdır çünkü fakat Photoshop vb uygulamalar pixel tabanlı olduğu için bu tarz işlemlerde görüntü bozulur sevgiler.

Geri
Yukarı