Bir telefon kaç kere sıfırlanabilir?

ProfMaster

Centipat
Yedek telefonu çok sayıda sıfırlamam gerekiyor. Telefonu halihazırda kullanmıyorum. Günde yaklaşık 15-20 kere fabrika ayarlarına döndüreceğim. Böyle bir durumda kaç kere dayanabilir? Hemen perte mi çıkar? 200-300 kere fabrika ayarlarına döndürünce bozulur mu?

Bir arkadaş telefon onayına takılmadan Gmail açmak için telefonu sıfırlaman gerek dedi. Forumlarda satıp gelir elde etmeyi amaçlıyorum. Her sıfırladığında belli sayıda belli sayıda hesap açabilirsin dedi.

O nasıl oluyor hocam? İlk defa duydum.

Zaten kullanılmayacak durumu merak ettim. Zararını çıkartmayacaksa girmeyeceğim bu işe.

Stock ROM, telefonun orijinal yazılımıdır ve yeniden yüklendiğinde telefon fabrika ayarlarına yüklenmiş olur, ne virüs kalır ne root ne de başka bir şey tabii virüse göre değişebilir.

Çok fazla sıfırlarken bir hata olabilir mesela fark etmezsiniz şarj azdır format sırasında kapanır cihaz brick olur.

Sizin yerinizde olsam o kadar sıfırlama için her seferinde stock ROM atardım daha garanti ve temiz olurdu.

Bir arkadaş telefon onayına takılmadan Gmail açmak için telefonu sıfırlaman gerek dedi. Forumlarda satıp gelir elde etmeyi amaçlıyorum. Her sıfırladığında belli sayıda belli sayıda hesap açabilirsin dedi.

O nasıl oluyor hocam? İlk defa duydum.

Zaten kullanılmayacak durumu merak ettim. Zararını çıkartmayacaksa girmeyeceğim bu işe.
Elinde bilgisayarın varsa sürekli sanal bilgisayar kur ?

İmzamda bilgisayarım yazıyor 😀 BlueStacks indirdim ama her seferinde telefon istiyor. Xioami telefonuma ikinci alan açtım 5-6 hesap açtı sonra başladı telefon isteğine. Şu anda R10.net'te piyasası 3 TL. Sınırsız açabilsem temiz para bırakıyor.
Emülatör mü demişim yukarıda ? Sana bilgisayar diyorum ?

Geri
Yukarı