Çözüldü Bir üste yaşayan insanların elektrik gidince kendilerini bir odaya kitledikleri filmin adı neydi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aegonide

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun yıllar önce sonlarına doğru seyrettiğim bir bilim kurgu filmi. Başrol oyuncuları tanıdık değil. Muhtemelen Avrupa yapımı bir film. Hatırladığım kadarı ile şöyle:
İnsanlar bir üs gibi yerde yaşıyorlar. Ara sıra elektrikler kesiliyor elektrikler kesilince herkes odalarına kaçıp kapılarını kilitliyor. Işık gibi bir varlık bu arada dolaşıyor ve kapısını kilitlememiş ya da açıkta kalan insanları zombi tarzı yaratığa dönüştürüyor. Elektrik kesintileri gittikçe sıklaşıyor ve en sonunda artık tamamen kesiliyor. Bu esnada sağ kalan iki kişi dışarıda bir banka oturuyor ve zombilerin gelmesini bekliyorlar.
Film biterken ekran genişliyor ve bu üssü dünyada zannederken uzay boşluğunda sürüklenen bir asteroidin üzerinde olduğunu görüyoruz. Ve film bitiyor.
Bu filmi hatırlayanınız var mı?

Merak ettim. Araştırıyorum ama bulamadım.
Ben konusunu falan buldum ama filmi bulamadım. @Aegonide film İspanyol yapımı mı?

Filmin konusu:​

-Film, bir asteroid çarpması sonucu
-Dünya'yı terk etmek zorunda kalan insanların hikayesini anlatıyor.
İnsanlar, bir uzay üssünde yaşamaya başlarlar.
-Uzay üssünde, elektrikler periyodik olarak kesilir ve bir ışık varlık ortaya çıkarak insanları zombilere dönüştürür.
-Filmin sonunda, üsteki insanlar, zombilerin saldırısından kurtulmak için dışarı çıkarlar.
-Filmin son sahnesinde, üssü Dünya'da zannederken, aslında uzay boşluğunda sürüklenen bir asteroidin üzerinde olduğunu görürüz.

Bu mu?

Evet film bu. Ben sonlara doğru seyretmeye başlamıştım. Güzel film. Hangi ülke yapımı olduğunu bilmiyorum. Ama kaliteli bir film idi. O yüzden arıyorum filmi. Baştan sona seyretmek için.

Geri
Yukarı