Bir uygulamaya harcanan kaynaklar nasıl sınırlanır?

CasualUser

Hectopat
Gerek CPU çekirdeği, gerek RAM miktarı gerekse herhangi bir şeyin yüzdeliği olarak o uygulamaya aktarılan kaynakları nasıl sınırlarım? Bunun için bir program var mı, Görev Yöneticisi'nden önceliği düşürmek yeterli değil.

İnternette gezinmeye çalışırken uygulama kurduğu için tüm ram ve depolama birimini işgal eden bir setup ya da ben oyun oynarken tüm dosyaların kontrolünü gerçekleştiren bir anti-virüs.

Bir soru soruyorum ya soruyu neden sorduğumu ya da saçma sapan alakasız bir çözüm yoluyla geliyorlar. Sonraki cevabınız "farklı bir anti-virüs dene" olacaktı kesin.

Soru sormak yerine neden cevap vermeyi denemiyorsunuz?
Sorun anti-virüste değil, ileride herhangi bir program başıma bela açarsa fakat kapatma seçeneğim de olmazsa diye böyle bir program arıyorum.
Tüm RAM ve depolama birimini işgal eden bir antivirüsünüz varsa bunu sınırlamak koruma fonksiyonunu da bozacaktır. Bu nedenle sizin için daha iyi olacak bir antivirüs tavsiye edecektim sadece. Ayrıca programların kaynak kullanımını limitlemek de pek sağlıklı değil. Çökme gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir program kaynakları tamamen sömürüyorsa görev yöneticisinden zorla kapatabilirsiniz. Görev yöneticisi kısa yolu ise CTRL+SHIFT+ESCdir. Sizi düşündüğüm için yardım etmeye çalışıyorum ama soru soran olarak verilen cevapların amacını bile bilmeden garip bir üslup kullanıp sorgulama ve hiç sanki faydam dokunmamış gibi neredeyse aşağılama gayreti içerisine giriyorsunuz. Verilen cevapları yadırgayacak bilgiye sahipseniz hiç soru sormayın. İyi günler.

İlk yorumunuz, farklı türden programlar için farklı uygulamaların olmadığı sürece işime yaramazdı.
İkinci yorumunuz da işime yaramadı çünkü verdiğim uygulamalar sadece bir örnekti. Benim isteğim ise tüm uygulamalara uygulanabilmesiydi. Sahip olduğum sorun çıkartan tüm uygulamaları mı değiştirmemi istiyorsunuz?
Üçüncü yorumunuz işime yarayan tek yorumdu. Onu da size hakaret ettikten sonra söylediniz ya neyse.
"Tüm RAM ve depolama birimini işgal eden bir antivirüsünüz varsa bunu sınırlamak koruma fonksiyonunu da bozacaktır. Bu nedenle sizin için daha iyi olacak bir antivirüs tavsiye edecektim sadece." - İkinci yorumunuza yaptığım yoruma bakın.
"Ayrıca programların kaynak kullanımını limitlemek de pek sağlıklı değil. Çökme gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz." - Üç yorumunuzdan işime yarayan tek cümle.
"Bir program kaynakları tamamen sömürüyorsa görev yöneticisinden zorla kapatabilirsiniz. Görev yöneticisi kısa yolu ise CTRL+SHIFT+ESCdir." - Hâlbuki daha başta söylemiştim böyle bir şey istemediğimi.

Forumlar sizin gibi hiçbir işe yaramayan soruları yine işime yaramayacak alternatif yöntemler bulma amacıyla soran insanlarla dolu. Başta bunları demek yerine "Böyle bir program yok." ya da "Bilgisayarınızın sağlığı için iyi değil." demiş olsaydınız ikimizin de zamanı boşa harcanmış olmayacaktı.

İlk yorumunuz, farklı türden programlar için farklı uygulamaların olmadığı sürece işime yaramazdı.
İkinci yorumunuz da işime yaramadı çünkü verdiğim uygulamalar sadece bir örnekti. Benim isteğim ise tüm uygulamalara uygulanabilmesiydi. Sahip olduğum sorun çıkartan tüm uygulamaları mı değiştirmemi istiyorsunuz?
Üçüncü yorumunuz işime yarayan tek yorumdu. Onu da size hakaret ettikten sonra söylediniz ya neyse.
"Tüm RAM ve depolama birimini işgal eden bir antivirüsünüz varsa bunu sınırlamak koruma fonksiyonunu da bozacaktır. Bu nedenle sizin için daha iyi olacak bir antivirüs tavsiye edecektim sadece." - İkinci yorumunuza yaptığım yoruma bakın.
"Ayrıca programların kaynak kullanımını limitlemek de pek sağlıklı değil. Çökme gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz." - Üç yorumunuzdan işime yarayan tek cümle.
"Bir program kaynakları tamamen sömürüyorsa görev yöneticisinden zorla kapatabilirsiniz. Görev yöneticisi kısa yolu ise CTRL+SHIFT+ESCdir." - Hâlbuki daha başta söylemiştim böyle bir şey istemediğimi.

Forumlar sizin gibi hiçbir işe yaramayan soruları yine işime yaramayacak alternatif yöntemler bulma amacıyla soran insanlarla dolu. Başta bunları demek yerine "Böyle bir program yok." ya da "Bilgisayarınızın sağlığı için iyi değil." demiş olsaydınız ikimizin de zamanı boşa harcanmış olmayacaktı.
Siz görev yöneticisinden önceliği düşürmek hakkında bir şey yazmışsınız, ben ise sistemi kitleyen bir yazılım olursa görevi sonlandırın gitsin diye bir yorumda bulundum. Antivirüsünüzü değiştirmeyi tavsiye etmemin nedeni antivirüs taraması ile şişen bir sistem neredeyse hiç görmedim. Ya sisteminiz berbat. Ya da kötü bir antivirüs kullanıyorsunuz. Durduk yere hakaret eden bir kişi olduğunuzu kendiniz bile kabul ediyorsunuz soru sorup gelen cevapları beğenmeyip insanlara hakaret etmek de ayrı bir gülünç olay. Sizin istediğiniz şey mantıksız olduğundan alternatif yöntemler arıyorum. Bir programı sınırlandırmak programın işlevini illaki bozar. Başka düzgün bir yöntem olmadığı için görev yöneticisini tavsiye ettim geçtim. İmkansızın cevabını veremediğim için mi yine saçma sapan şeyler yazıp duruyorsunuz? Casual iseniz casual kalın. Kendi cevabını bilmediğiniz şeylere yapılan tavsiyeleri yadırgayıp uzatmayın.

Siz Görev Yöneticisi'nden önceliği düşürmek hakkında bir şey yazmışsınız, ben ise sistemi kitleyen bir yazılım olursa görevi sonlandırın gitsin diye bir yorumda bulundum. Antivirüsünüzü değiştirmeyi tavsiye etmemin nedeni antivirüs taraması ile şişen bir sistem neredeyse hiç görmedim. Ya sisteminiz berbat. Ya da kötü bir antivirüs kullanıyorsunuz. Durduk yere hakaret eden bir kişi olduğunuzu kendiniz bile kabul ediyorsunuz soru sorup gelen cevapları beğenmeyip insanlara hakaret etmek de ayrı bir gülünç olay. Sizin istediğiniz şey mantıksız olduğundan alternatif yöntemler arıyorum. Bir programı sınırlandırmak programın işlevini illaki bozar. Başka düzgün bir yöntem olmadığı için Görev Yöneticisi'ni tavsiye ettim geçtim. İmkansızın cevabını veremediğim için mi yine saçma sapan şeyler yazıp duruyorsunuz? Casual iseniz casual kalın. Kendi cevabını bilmediğiniz şeylere yapılan tavsiyeleri yadırgayıp uzatmayın.

O zaman 15 farklı soru sorup da benim haberim olmadan alternatif yöntemler arayacağınıza ilk önce imkansız bir şeye cevap veremeyeceğinize üzülmek yerine istediğim şeyin imkansız olduğunu söyleyin, ikimizin de zamanını boşa harcamayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı