Bir Xbox Game Pass hesabından 2 kişi aynı anda oynayabilir mi?

TuQRuL

Centipat
Daha fazla  
Bir Xbox Game Pass'lı hesap var. Arkadasımla aynı anda aynı oyunu oynayabiliyor muyuz? Oluyorsa detaylı şekilde açıklayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bir Xbox Game Pass'lı hesap var. Arkadasımla aynı anda aynı oyunu oynayabiliyor muyuz? Oluyorsa detaylı şekilde açıklayabilir misiniz?

Evet. 2 bilgisayarda da o Game Pass hesabını Microsoft Store'a gireceksiniz. Ancak 2 bilgisayarda da Xbox uygulamasını açıp kendinize ait bir hesapla gireceksiniz, yani o Game Pass olan hesap ortak olacak. Xbox'lar farklı. (belki bir kişi o Game Pass hesabını kullanarak Xbox ile girse çalışır emin değilim. Ama kısacası oyun profili hesabınız farklı olacak yani.) Herkes kendi adıyla oynayacak, oynanan ana hesap ortak olacak. İnşallah anlatabilmişimdir.

Evet. 2 bilgisayarda da o Game Pass hesabını Microsoft Store'a gireceksiniz. Ancak 2 bilgisayarda da Xbox uygulamasını açıp kendinize ait bir hesapla gireceksiniz, yani o Game Pass olan hesap ortak olacak. Xbox'lar farklı. (belki bir kişi o Game Pass hesabını kullanarak Xbox ile girse çalışır emin değilim. Ama kısacası oyun profili hesabınız farklı olacak yani.) Herkes kendi adıyla oynayacak, oynanan ana hesap ortak olacak. İnşallah anlatabilmişimdir.

Şimdi ben kendi hesabımla o Game Pass'lı hesapla girecek değil mi Microsoft Store'ye.

Şimdi ben kendi hesabımla o Game Pass'lı hesapla girecek değil mi Microsoft Store'ye.

@Nemai hocam yardımcı olabilir misiniz? Konunuzdakini tam anlayamadım.

Hocam Microsoft Store hesabı olarak Game Pass'li hesabı girsin arkadaşınız. Xbox uygulamasına ise kendi hesabını girsin o zaman kendi hesabında da Game Pass var gözükür ve kullanabilirsiniz 2 kişi Game Pass'i.

@Nemai hocam yardımcı olabilir misiniz? Konunuzdakini tam anlayamadım.
Game Pass olan hesaba ikiniz de Microsoft Store üzerinde giriş yapacaksınız. Daha sonra bir oyun indirip Xbox uygulamasında kendi kullanacağınız kişisel hesaplarınıza girip oyunu açacaksınız. Eskiden böyleydi ancak 3 yıl civarı oldu. Artık çalışmıyor bile olabilir.

Hala çalışıyor. GameSatış isimli siteden 25 liraya hesap aldım Forza Horizon 5 için. Bu şekilde kullanılıyor hala sıkıntı yok. Microsoft Store'a oradan aldığın hesabı giriyorsun. Xbox uygulamasına da kendi hesabını giriyosun, oyun senin hesabındaymış gibi görünüyor.

Geri
Yukarı