Bir yerleşkeyi nasıl ele geçirebilirim?

emreag

Centipat
Daha fazla  
Oyunda yeniyim arkadaşlar. Adamın biri görev verdi, 4. seviyeye gel, 1 tane de yerleşkeye sahip ol dedi. Ben batı imparatorluğuna savaş açtım. 90 tane askerim var. Yapabildiğim tek şey batı imparatorluğu kervanlarına saldırmak ve köylerini yağmalamak. Şehirleri alabilmem imkansız. Anlamadığım bir şekilde de kervanlara saldırdığım için diğer bütün klanların liderleriyle ilişkim -50'lere gitti. Saldırdığım batı imparatorluğu kervanlarının liderlerini idam etmem bunda neden olabilir mi? Başka bir klan neden benim batı imparatorluğunun adamını idam etmemden dolayı ilişkimiz kötü oluyor anlamadım. Bir tek sturgiyalılarla iyiyim. Bir şekir alabilmem için kaç adamım olması lazım? Nasıl büyüyeceğim yok gösterebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim şeyleri cevapliyim, oyund birisini idam etmek her zaman oyundaki birçok kişiyle ilişkini düşürüyor, düşmanlarını idam etsen bile bu böyle. Dolayisiyla senin için stratejik değilse veya kendini çok güçlü hissetmiyorsan birini idam etme, tutsak al ve sat. Onun dışında, kervanlara saldirmakta düşürüyor olabilir çünkü kervanlsr zararsiz birlikler, senin ona saldirmani yagmacilik olarak goruyor olabilirler ama tam emin değilim. Şu an bana kalirsa yapman gereken şey, yoldaş alıp asker toplamasini sağlamak, sonra bir krallığa katılmak. Krallığa katilinca ordu kurabilirsin. 1000 asker ile çeşitli yerleri alabilirsin. Sonra seviyen yukselip kendi krallığını kurabilecegin xaman ve güçlü olduğunu dusundugun zaman krallıktan ayrilirsin gerekirse ( ben de amator bir oyuncuyum pek bilgim yok ama ben böyle yapmıştım )

Öncelikle bir krallığa katılıp vassal olabilirsin. O krallık yeni bir yer ele geçirince o yerleşkeyi senin klanına verebilir. Krallıktan ayrılmak istediğin zaman oyun, senin olan yerleşkeleri bırakmak isteyip istemediğini soruyor. Eğer bırakırsan tüm yerleşkelerin gider, eğer elinde tutarsan da ayrıldığın krallık ile savaşa girersin.

Kervanlara saldırırsan tüccarlar veya soylular ile ilişkin düşer, köyleri yağmalarsan köy halkı ile ve o köyün sahibi klan ile ilişkin düşer.

Şehir alabilmek için kaç adam gerektiği değişir. Mouse ile şehrin üzerine geldiğin zaman şehirde ne kadar garnizon olduğu yazar. Şehir kuşatması zor bir iş olduğu için garnizondaki asker sayısından çok daha fazla askerin olması gerekir. Bu kadar adamı da toplaman zor olduğu için bir krallığa katılıp, o krallığın diğer soyluları ile ordu birleştirerek şehir kuşatmak daha kolay olur.

Stratejin yanlış. Biraz zor yolu tercih etmişsin. Kolay kolay yerleşkeye sahip olamazsın. Olsan da koruyamazsın. Lord çekmen, yoldaşlarının olması falan gerekiyor. Bunlar içinde para lazım.

Başlangıç için bir krallığın lordu olsaydın. Sana oradan 2-3 yerleşke garanti düşüyor. Bu süreçte asker sayını, yerleşke gücünü ve paranı kasacaksın. Yoldaşlarını kardeşini falan da kasacaksın.
Ayrılırken sadece sen ve yoldaşlarının 500 küsur askeri olsun. Yerleşkelerin de de bayağı asker biriktirebilirsin. Ama çok para yiyor, başlangıç için 1 şehiri koruman bile yeterli.

Para konusunda bayağı sonsuzluğa koşman lazım. Çünkü sen güçlendiğinde krallıktan ayrılacaksın ve sahip olduğun yerleşkeleri kendine tutacaksın. Bu yüzden sana savaş açacaklar. Barış yapmak, çok para isteyebiliyor.
Zaten şehir ve kaleler durduk yere çok para yiyor.
Askerler çok para yiyor.
Sonrasında krallığını ilan et, Lord çekme işlemlerine giriyoruz. Burada lordlar çok para istiyor, 2M falan istiyordu ben oynarken.

İdam olayına da bulaşma derim, gereksiz herkesle ilişkin kötüleşiyor. Sonra bütün krallıklar bir anda sana düşman olacak. Ve tek amaçları seni yok etmek oluyor.

Geri
Yukarı