Biraz para kazanmak için blog sitesi yapmak

batuhan_n

Decipat
Aylık 30TL bile olsa para kazanabileceğim kolay ve ücretsiz blog sitesi nasıl yaparım? Neler kullanmam lazım? Yazılım bilmem gerekiyor mu?

Aylık 30TL bile olsa para kazanabileceğim kolay ve ücretsiz blog sitesi nasıl yaparım? Neler kullanmam lazım? Yazılım bilmem gerekiyor mu?
Blogger var ama galiba reklam koyamıyorsın. Reklam koydurtan siteler senden ücreti üyelik istiyor. Yazılım bilmeme gerek yok başta ufak bir sermaye gerekiyor. Blogger'i bi dene.

Gerekmiyor fakat reklam almak zorlu bir iş. 6 ay boyunca her gün içerik girdim. İçeriklerim özgün ve SEO puanı yüksek olmasına rağmen hala reklam alamadım. Tek tek içeriklerimi sitemi kontrol ettim fakat neden alamadığımı bulamadım ve bende bıraktım.

Artı -2 Eksi
Gerekmiyor fakat reklam almak zorlu bir iş. 6 ay boyunca her gün içerik girdim. İçeriklerim özgün ve SEO puanı yüksek olmasına rağmen hala reklam alamadım. Tek tek içeriklerimi sitemi kontrol ettim fakat neden alamadığımı bulamadım ve bende bıraktım.
Adsense'e başvurdunuz mu? Başvurduysanız belirledikleri kriterlere dikkat edin, nerede hata yaptığınızı zaten kendileri söylüyor örneğin içeriğiniz az gibi.

Yazılım bilmenize gerek yok. Blogger açıp Adsense'nin koşullarını sağladıktan sonra başvurup reklam alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Farketmez. Ücretsiz olsun yeter.
Hocam tavsiyem kendi hostinginizi ve domaininizi alarak yapmanız şimdi hosting ücretsiz zaten İnfinty Free'den alıyorsunuz ve domainde ücretsiz Freenom'dan alıyorsunuz ama .tk, .ml, .cf gibi alan adlarını ücretsiz veriyor ayrıca o alan adlarıda arama motorunda çok görülmüyor .com .net falan daha çok görünüyor ama tabii onlarda paralı ortalama 20-40 lira arasında değişiyor tavsiyem .com almanız.

Free domainleri Google indexlerinde alt sıralara atıyor tavsiyem .com .net gibi domainler kullanmanız hosting olarak ise en azından ucuz TR lokasyonlu bir hosting tercih etmeniz destek hizmetleri vs gibi konularda yararınıza olacaktır. Çoğu Free hosting firmasının sorunu Free kullanıcılara yok denecek kadar az bir şekilde destek vermeleri zamanında bu konudan başım yanmıştı. Platform olarak da WordPress tercih edebilirsiniz reklam uyumlu bir tema ile sitenizi kod bilgisi olmadan kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı