Birçok mavi ekran hatası

azomett

Centipat
6 çeşit mavi ekran hatası aldım, bunlar:
  • PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
  • REFERANCE_BY_POINTER
  • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
  • KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
  • KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
  • IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  • MEMORY_MANAGEMENT

En çok MEMORY_MANAGEMENT aldım. Minidump dosyaları burada bakarsanız çok sevinirim.

Dostum arkadaşlar dosyalara bakar fakat büyük ihtimalle ram kaynaklı.Öncelikle Ramlerin markası nedir ? Tahminim Gskill .Aynı sorunu 1 yıla yakın çektim ram bozuk çıktı hazır sistem ve laptop değilse ramleri tek tek çıkarıp dene.Laptop ve hazır sistemse garantiye ver tabi dosyalar incelendikten sonra.

Dostum arkadaşlar dosyalara bakar fakat büyük ihtimalle ram kaynaklı.Öncelikle Ramlerin markası nedir ? Tahminim Gskill .Aynı sorunu 1 yıla yakın çektim ram bozuk çıktı hazır sistem ve laptop değilse ramleri tek tek çıkarıp dene.Laptop ve hazır sistemse garantiye ver tabi dosyalar incelendikten sonra.
Ramler gammix diye bir marka donanım arşivinin 1 yıl önce yaptığı hazır sistemi almıştım bu sorunu daha öncede yaşadığımda ramlere test yaptım tek slot 2 slot farklı farklı taktım hiçbirinde problem olmamıştı

Ramler gammix diye bir marka donanım arşivinin 1 yıl önce yaptığı hazır sistemi almıştım bu sorunu daha öncede yaşadığımda ramlere test yaptım tek slot 2 slot farklı farklı taktım hiçbirinde problem olmamıştı
Sorunu çok araştırdım fakat bir şey bulamamıştım. RAM'leri deneyerek çözdüm hatta foruma da bu sebepten başlamıştım. Tıpa tık aynı mavi ekran hatalarının aynısı alıyordum RAM'de sorun olduğunda hala ısrarcıyım diğer arkadaşlar inceledikten sonra konu netleşir zaten. Öne çıkarma hakkın kalmadıysa yarın akşam konuyu öne çıkarmayı unutmayın şu an kullanıcı sayısı az.

Sorunu çok araştırdım fakat bir şey bulamamıştım. RAM'leri deneyerek çözdüm hatta foruma da bu sebepten başlamıştım. Tıpa tık aynı mavi ekran hatalarının aynısı alıyordum RAM'de sorun olduğunda hala ısrarcıyım diğer arkadaşlar inceledikten sonra konu netleşir zaten. Öne çıkarma hakkın kalmadıysa yarın akşam konuyu öne çıkarmayı unutmayın şu an kullanıcı sayısı az.
Tamamdır dostum çok sağol yardımın için dosyalar incelenince belli olur fakat bende ram olabileceğini düşünüyorum pek sağlam bi marka değil sanırsam

BIOS sürümün aşırı eski. İlk önce BIOS sürümünü güncelle.

BIOS sürümünü 7C52v3B sürümüne güncelle.

Sorun belleklerde gibi gözükse de bence değil gibi. Belli de olmaz sorun belleklerde olabilir.
Biz işi gene sağlama alıp tekrar Memtest86 yap derim. Bu Memtest86 testini BIOS üzerinden XMP özelliğini kapattıktan sonra yap. XMP özelliği bazen Memtest86 testinin yanlış sonuç vermesine neden oluyor.

Sanal bellek özelliğini kapat ve sistemi yeniden başlat. Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar sanal bellek özelliğini aç.

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.

Windows 10 güncelleştirmesi varsa yap.

Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

Yonga seti sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediklerimi uyguladıktan sonra mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

BIOS sürümün aşırı eski. İlk önce BIOS sürümünü güncelle.

BIOS sürümünü 7C52v3B sürümüne güncelle.

Sorun belleklerde gibi gözükse de bence değil gibi. Belli de olmaz sorun belleklerde olabilir.
Biz işi gene sağlama alıp tekrar Memtest86 yap derim. Bu Memtest86 testini BIOS üzerinden XMP özelliğini kapattıktan sonra yap. XMP özelliği bazen Memtest86 testinin yanlış sonuç vermesine neden oluyor.

Sanal bellek özelliğini kapat ve sistemi yeniden başlat. Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar sanal bellek özelliğini aç.

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.

Windows 10 güncelleştirmesi varsa yap.

Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

Yonga seti sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediklerimi uyguladıktan sonra mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

Tamamdır bunları deneyeceğim fakat sizle bir şeyi daha paylaşmak istiyorum şu anda sadece M.2 SSD kullanıyorum ve başka bir hard disk takınca bu sorunlar ortaya çıkıyor mesela şu anda mavi ekran almıyorum bunun sebebi ne olabilir? Bu arada sebebin hard disk oması sanırım mümkün değil çünkü dün yeni hard disk aldım 0 olarak WD onda da aynı hatayı verdi.

Son düzenleme:
Sistem açıkken disk takmayın. Sistem kapalıyken takmayı deneyin. Şahsen neden böyle olduğu hakkında aklıma bir şey gelmedi.

Dediklerimi uygulayın mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

Yeni disk takınca mı mavi ekran alıyorsunuz?

Sistem açıkken disk takmayın. Sistem kapalıyken takmayı deneyin. Şahsen neden böyle olduğu hakkında aklıma bir şey gelmedi.

Dediklerimi uygulayın mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

Yeni disk takınca mı mavi ekran alıyorsunuz?

Eski diski takınca da alıyordum herhangi bir hard disk takınca almaya başlıyorum mavi ekran hatalarını.

Yeni konular

Geri
Yukarı