Bircom Telekom Sennheiser Teknik Servis Tecrübem

Mert

Megapat
Makaleler
9
31 Ekim 2018 gününe Sennheiser CX300-II kulaklığımın sağ tarafından ses alamayarak başladım. Kulaklığı 1 seneden fazladır kullanıyordum. Asimetrik bir yapısı olduğundan dolayı sağ tarafı zorlanabiliyor, ne yalan söyleyeyim bozulacağını bekliyordum. Bilgisayarda kullanırım ama günde çok fazla kullandığım için bu kadar hızlı aşınmasını normal karşılıyorum. Her neyse, kulaklık bir şekilde bozuldu.

Eskiden de Sennheiser HD 201 tecrübem vardı. Sennheiser markasını seviyordum çünkü Türkiye'de garantisi iyi olan nadir markalardandı. Daha önce bilenler olduğu üzere Metan bakıyordu. Metan gerçekten efsaneydi. O kulaklığımı tam 3 defa sıfırını yollayarak değiştirmiş, beni de mutlu etmişti. Kulaklığımı Vatan'a götürüyor, ertesi gün yenisiyle teslim alıyordum. O derece :)

O kulaklığım bozulunca yine Sennheiser'dan devam edeyim dedim ancak artık Bircom bakıyor bu işe, üzülmedim değil. Umarım iyidir diye düşünerek aldım. Gün geldi, servise verecektim.

Önceki tecrübelerimin aksine bu sefer mağaza üzerinden değil direk Yurtiçi Kargo ile yolladım. Bir gün sonra teslim edilip, anında değişim kararı verildi ve yine ertesi gün, yani bugün kulaklığı sıfırıyla teslim aldım. Anladığım kadarıyla Metan'dan geri kalır bir yanları yok. Türkiye'de gerçekten bazı distrübitörlerin oturup bu adamları izlemesi gerekiyor. Bozuk olup almamakta direten birçok marka gördüm. Tabii ki işini düzgün yapan biri olunca konusunu açıyoruz, normalde tam tersi olması gerekir lakin burada böyle :)

Kendilerine teşekkürü borç bilirim. 2 gün içinde kulaklığım geri geldi. Bu arada Burn-in denilen olay gerçek, bilginiz olsun. Ben bu kulaklığı ilk aldığımda sesi çok metalik diye şikayet etmiştim 1 sene önce. Burn-in ile düzelmiş haberim yok. Şimdi yenisi gelince anladım :) Lakin 24 saat elektro müzikte yatırmanıza gerek yok, normal kullana kullana açın :) Ciddi bir fark olmuyor o kadar da, hatta benimki psikolojik bile olabilir.

Edit: Garanti belgem ve kutum yoktu. Faturam ve ürün ile birlikte kargoya verdim.

Son düzenleme:
Böyle firmaların olması kullanmasam bile beni sevindiriyor. :D
Bu kulaklığın mikrofonu var mı? Fiyatı tuzluymuş ama. :)

MX 270 modelini kullanmıştım. Bozulduktan sonra yeni bir tane satın aldım fakat geldiğinde sol taraf bozuktu. Değişim için geri iade ettim fakat sıradan garanti işlemlerini başlattılar ve yaklaşık 2 hafta beklettiler. 2 hafta sonunda ellerinde yeni ürün olmadığı için MX 375 modelini göndermişlerdi. İki hafta bekletmeleri kötü fakat sonrasında daha iyi bir model göndermeleri hoşuma gitmişti :LOL:

Metan ilgilenirken CX200 Street II kulaklığımın garanti kapsamında kaç kere değiştirildiğini ben bile unuttum. Aynı kalitede firmayla devam ettiklerine sevindim.

Bircom hakkında, distribütörlüğü devraldığı ilk zamanlarda bir yazı yazmıştım :) Senin söylediğin gibi Beşiktaş Metan servisindeki kalite eksiksiz olarak devam ediyor.

CX serisi kulaklıklar hakkında da bilgi vermiştik, bozulmak üzere tasarlanmış bir yapıları var. Bir kulaklıktan ses gelmemeye başlıyor bir süre sonra. CX'den vazgeçtim bu yüzden; zaten artık kulaküstünden vazgeçemiyorum :)
Sennheiser giriş-orta seviye kulaklıklarına artık METAN bakmıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
CX serisi kulaklıklar hakkında da bilgi vermiştik, bozulmak üzere tasarlanmış bir yapıları var. Bir kulaklıktan ses gelmemeye başlıyor bir süre sonra. CX'den vazgeçtim bu yüzden; zaten artık kulaküstünden vazgeçemiyorum :)

Aynen bu problemi yaşamıştım sağ kulaklıktan gelen ses her kulaklıkta azalıyordu. 2 ayda bir sürekli yılmadan kulaklık değiştirmiştim garantisi bitince çöpe attım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bircom hakkında, distribütörlüğü devraldığı ilk zamanlarda bir yazı yazmıştım :) Senin söylediğin gibi Beşiktaş Metan servisindeki kalite eksiksiz olarak devam ediyor.

Sennheiser giriş-orta seviye kulaklıklarına artık METAN bakmıyor
Kulaküstü kulaklık uyguna denk getirirsem alacağım zaten bir ara, kulakiçi kulağımı ağrıtmaya başlıyor artık.

Kulaküstü kulaklık uyguna denk getirirsem alacağım zaten bir ara, kulakiçi kulağımı ağrıtmaya başlıyor artık.
Kulak zari delinmesinden sonra cok arastirma yaptim bu konular hakkinda :) Kulakici kulakliklar gercekten isitme kaybina sebep oluyor ozellikle. Vucudun bir tur savunma mekanizmasi yuksek sese karsi.

Kulakustu olanlarda da XBR gibi serilerde kulak zari esnemeleri, gerginliginde bozupmalar gorulebiliyor.

Hangi kulakligi kullanirsan kullan bilincli kullandiktan sonra hicbir zarari yok. Sadece yuksek sese olan zaafi bastirmak lazim. İnsan kendini her zaman yuksek ses ile odullendirmemeli diyorum yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı