Birden elektrik gittikten sonra monitöre sinyal gitmiyor

actlyfrlss

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba oncelikle 3 saat once evimin salterleri attı, ardından ekran kartında kırmızı bir ısık yanıp sonmeye basladı ama ısık salter atmasından önce de baslamıs olabilir ona dikkat etmedim, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ekran kartını inceleyince ekteki boslugu fark ettim.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu pinini elektrik kesintisiyle alakalı olacağını düşünmüyorum.

Forumda benzer konularda bazı ekran kartı modellerinde özellikle bu pinin kısa olduğu sıfır ürün fotoğraflarında da mevcut. Kırmızı ışık genelde ya güç kablosu tam oturmamışsa ya da PSU'da sıkıntı olduğunda yanıyor diye biliyorum. Başka bir boşta PCI-e kablosu ve hattı varsa ekran kartına onu bağlamayı dener misin?

Şu anda ekran kartını tekrar yerine oturt ve sistemindeki tüm kabloları yerlerine bir çıkar tak yap dikkatlice. Yerine oturmayan vs bir şey varsa gidermiş olursun. Tekrar açmayı dene sonra. Ekran kartın halen aynı problemi veriyorsa eğer PSU'dan fazladan aynı kablodan açıkta bir tane varsa onu ekran kartına tak. Çok basit bir durum aynı kablodan takacağın için. Karıştırma ihtimalin yok. Belki de açıkta kablo yoktur zaten bu dediğimi yapamazsın.

Bence büyük ihtimalle PSU bu elektrik kesintisi sonrası bozuldu. Ram'leri de bir çıkar tak yap aynı yerlerine.

Şu anda ekran kartını tekrar yerine oturt ve sistemindeki tüm kabloları yerlerine bir çıkar tak yap dikkatlice. Yerine oturmayan vs bir şey varsa gidermiş olursun. Tekrar açmayı dene sonra. Ekran kartın halen aynı problemi veriyorsa eğer PSU'dan fazladan aynı kablodan açıkta bir tane varsa onu ekran kartına tak. Çok basit bir durum aynı kablodan takacağın için. Karıştırma ihtimalin yok. Belki de açıkta kablo yoktur zaten bu dediğimi yapamazsın.

Bence büyük ihtimalle PSU bu elektrik kesintisi sonrası bozuldu. Ram'leri de bir çıkar tak yap aynı yerlerine.
ramleri zaten tak cıkar yapmıstım ekran kartınıda obur kabloya takmıstım yani suan hepsini tak cıkar yapmam gerekecek

Geri
Yukarı