Birden fazla Access Point birbirlerine kablosuz bağlanabilir mi?

fth1906

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Konuyla ilgili yetersiz bilgi sahibiyim, 4 adet Access Point kurmam gerekiyor ancak bu Access Point'lerin birbirleri arasında kablosuz bağlanmasını istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür? Mümkün ise eğer Ap'lerin hangi özelliğine dikkat etmem gerekir. Konu hakkında bilgi verebilirseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün. Buna mesh deniliyor. Tabi AP'lerin bunu desteklemesi gerekiyor. AP'lerden birisi ana olacak. Diğerleri ise mesh'in bir parçası.

Ana AP'yi kurun. Diğerlerini sıfırlayın. Kurulum ekranında Mesh seçeneği varsa seçin. Yoksa onları da AP modunda kurup birbirlerine bağlayın.

Tabi her cihaz bu özelliği kablosuz destekleyebilir. Kimilerine kablo bağlamak gerekebilir.

Mesela bizim ofisteki sistem:

1658498562233.png

Mümkün. Buna mesh deniliyor. Tabi AP'lerin bunu desteklemesi gerekiyor. AP'lerden birisi ana olacak. Diğerleri ise mesh'in bir parçası.

Mesela bizim ofisteki sistem:

Eki Görüntüle 1459866
Peki hocam AP'lerin bunu destekleyip desteklemediğini nasıl anlayabilriim? kullanım klavuzunda neye dikkat etmem gerekir ?
TP-Link TL-WA1201 model bir AP alacağım ancak konuyu bilmediğim için herhangi bir bilgi bulamadım.

Genelde ürün sayfasında yazar:

Range Extender özelliği yazıyor. Bu durumda ek olarak kullanılabilir ama bunlardan birden çok modeli aynı ağın parçası yapabilir misiniz, bakıyorum.

Range extender var ama mesh özelliği bulamadım. İkisi de aynı şey olmadığından olumsuz diyeceğim:

Mevcut ağınıza yalnızca bir eklenti olan genişleticilerin aksine, mesh ağ sistemleri, yönlendiriciniz de dahil olmak üzere WiFi ağınızın yerini alır. Büyük, kesintisiz bir kablosuz ağ oluşturmak için birlikte çalışan, düğümler veya uydular olarak bilinen bir dizi ağ genişletici kullanırlar. Düğümler, WiFi bağlantısına ihtiyaç duyan alanlara dikkatlice yerleştirilmelidir. Tüm evinizi güçlü bir sinyalle kaplamak için her düğümün bir diğerinin menzili içinde olması gerekir.

Bunun yerine Deco gibi ürünlere yönelmenizi öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı