Birden fazla mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ardasaydam

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ST1000DM003-1ER162
Ekran kartı
AMD Radeon R7 240
Anakart
X58A-OC
İşlemci
Intel Core i7 970 3.20GHz
Merhaba. Bozuk bilgisayarim uzun sure sonra yakin arkadasim tarafindan tamir edilip ufak yenilikler katilarak bana ulasti. Lakin bir sorun var ki her gun en az 2 kere mavi ekran yiyorum ve sebepler farkli olsa da genellikle UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatasindan kaynakli bir hata aliyorum. Arkadasimda sehir disinda ve cok yogun oldugu icin onunlada konusma firsatim olmuyor. Asagiya minidump dosyalarini birakiyorum incelerseniz cok sevinirim.

Merhaba. Bozuk bilgisayarim uzun sure sonra yakin arkadasim tarafindan tamir edilip ufak yenilikler katilarak bana ulasti. Lakin bir sorun var ki her gun en az 2 kere mavi ekran yiyorum ve sebepler farkli olsa da genellikle UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatasindan kaynakli bir hata aliyorum. Arkadasimda sehir disinda ve cok yogun oldugu icin onunlada konusma firsatim olmuyor. Asagiya minidump dosyalarini birakiyorum incelerseniz cok sevinirim.

Vereceğim linklerle disk testi yapıp sonucu atın.
Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune
Diskinizi seçin. Health ve Error Scan kısımları.

Crystal Disk Info
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Vereceğim linklerle disk testi yapıp sonucu atın.
Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune
Diskinizi seçin. Health ve Error Scan kısımları.

Crystal Disk Info
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.
Suan disardayim o testi yaptim testin daha %40inda %1 hasarli blok vardi daha devam ettirmedim. Health kisminin hepsi ok tu ama.

Sıkıntılı. Farklı diskle sorun yaşıyor musunuz kontrol edin. Farklı diskiniz yoksa bir teknik servise veya bilgisayarcıya götürün. Farklı disk takıp denesin. Sorun çözülebilir. Ama tavsiyem yeni disk almanız yönünde tabi ki imkânınız varsa. Yoksa şimdilik bu şekilde idare edin. O bad sectorlere denk geldiğinizde muhtemelen mavi yiyorsunuz. Disk değişimi sorunu çözer.

Geri
Yukarı