Bireysel silahlanma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye için artık şart oldu ama dikkatli bir şekilde verilmesi lazım. Birbirilerine dik dik baktılar diye ateş açan insanlar bile var. Konya'da bile hırsız tarafından bıçaklanacaktık. Ülke iyice teksasa döndü. Eğer dikkatsiz şekilde bireysel silahlanma olmazsa iyice civil war gibi bir şey olur ülke.

Türkiye için artık şart oldu ama dikkatli bir şekilde verilmesi lazım. Birbirilerine dik dik baktılar diye ateş açan insanlar bile var. Konya'da bile hırsız tarafından bıçaklanacaktık. Ülke iyice teksasa döndü. Eğer dikkatsiz şekilde bireysel silahlanma olmazsa iyice civil war gibi bir şey olur ülke.
O tarz durumlarda bulundurma ruhsatı yeterli olur. Asıl zor olan taşıma ruhsatı.

O tarz durumlarda bulundurma ruhsatı yeterli olur. Asıl zor olan taşıma ruhsatı.

Bulundurma ruhsatı ile birisine müdahale edemezsin. Her ateş ettiğin mermiyi soruyor polisler. Poligonda bile kendi mermini ateşlerken kayıt altına alıyorlar.

Bulundurma ruhsatı ile birisine müdahale edemezsin. Her ateş ettiğin mermiyi soruyor polisler. Poligonda bile kendi mermini ateşlerken kayıt altına alıyorlar.
Caydırıcı olarak bıçaklanmanı engelleyebilir. En kötü ihtimalle ceza alman senin veya sevdiklerinin bıçaklanmasından iyidir. Silahın amacı da budur zaten sevdiklerini ve kendini koruyabilmek. Ben de durup dururken hırsıza sık demiyorum. Bunun silah bulunduran hırsızı da var.

Yani bireysel silahlanma olası savaş durumunda da işe yarar mesela gördük ukraynaya bir anda girdi rusya.Fakat bunun pisikolojik testleri yapılmalı önüne gelene verilmemeli.Mesela ciddi sabıkalılara verilmemeli.Silah kullanarak suç işliyenlere verilmemeli.Biz bunu tartışırken zaten çoğu isteyen kişi istediği gibi silah alıyor kaçak olarak.Önemli olan bunu durdurmak.Yani yasal bir silah ile işlenen suç çok daha kolay bulunur.Ayrıca her insanın kendini koruma hakkı var.Yani silahla birbirlerine sıksınlar demiyorum ama.Atıyorum evime kötü niyetli birileri girse Ailemi korumak için silah çekme ve bunu kullanma hakkım olmalı(nefsi müdafa çerçevesinde)Ama tabi adam sana bıçak çekti.Sende üstüne 12 el 9mm boşalt diye birşey yok.Dışarıda taşıma sadece bıçak ile kısıtlı olmalı izni olmayan kişilere.Zaten taşıma ruhsatı sadece vekil,polis,asker,para taşıyanlara fln veriliyor diye biliyorum.Ama evde bulundurma çoğu kişiye pisikolojik testlerle verilmeli.Sokakta herkes taşırsa tr halkı en ufak kavgada o silahı çeker.

Geri
Yukarı