Biri Discord ve Steam hesabıma girdi

Terrlian

Decipat
Hiçbir mail gelmeden, birisi ikisine de giriş yapmış ve arkadaşlarıma sahte linkler yollamış. Şifreyi falan değiştirdim. Başka ne yapmalıyım?

Hiçbir mail gelmeden, birisi ikisine de giriş yapmış ve arkadaşlarıma sahte linkler yollamış. Şifreyi falan değiştirdim. Başka ne yapmalıyım?
Dostum birisi girmiyor hesaplarına bilgisayarında virüs olunca otomatik bir şekilde sanki sen yazmışsın gibi link atıyor, yani bilgisayarında birisi var direkt.

Malwarebytes ile bilgisayarını tarat. En az, bilgisayarında oturum açtığın her hesap için Bitwarden'dan şifre değiştir. Hesaplarına (varsa) iki aşamalı doğrulama ekle. Artık her linkle tıklama, her siteye girme ve her şeyi indirme.

Adımları eksiksiz bir şekilde uygulayın. Hesabınızla üçüncü parti sitelere giriş yapıyorsanız girdiğiniz sitelere dikkat etmenizde fayda var.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin. Güvenli derken Steam hesabınızın bulunduğu cihazı kastetmiyorum.
4) Generate Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (Eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Steam için yukarıdaki adımları eksiksiz uygulayın. Discord'da da şifreyi değiştirip otomatik olarak tüm cihazlardan çıkış yapmasını sağlayın.

Geri
Yukarı