Birikim için banka/uygulama önerisi

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
Dolar veya euro cinsinde paramı biriktirmek istiyorum. Şu an bana zorluk çektirmeyecek istediğim zaman döviz alıp satabileceğim ve düşük işlem ücreti ve kurun düşük olduğu banka veya yatırım uygulaması var mıdır? Cebimde TL taşımaktan sıkıldım açıkçası, çok bir param yok zaten ama onunda gün geçtikçe azalıp erimesini istemiyorum.

Dolar veya euro cinsinde paramı biriktirmek istiyorum. Şu an bana zorluk çektirmeyecek istediğim zaman döviz alıp satabileceğim ve düşük işlem ücreti ve kurun düşük olduğu banka veya yatırım uygulaması var mıdır? Cebimde TL taşımaktan sıkıldım açıkçası, çok bir param yok zaten ama onunda gün geçtikçe azalıp erimesini istemiyorum.
Az paranız varsa dövizcilerden almanızı tavsiye ederim. Bankalar daha fazla komisyon alıyor.

İlle de yapacağım derseniz ben Ziraat Bankası'nın kendi uygulamasından altın/euro/dolar alıyorum.

Dövizcilerden almak daha karlı. Paraya yatırım yapan birisi olsaydım oraları tercih ederim. Paraya yatırım yapmak bana göre değil.

Peki bilinen şirketlerin hisselerini vb nereden almamı önerirsiniz. Şu an ilk istediğim paramın değer kaybetmemesi, sonrasında bu şekil yatırım yaparım. Dediğiniz gibi dövizciden alacağım o zaman.

Peki bilinen şirketlerin hisselerini vb nereden almamı önerirsiniz. Şu an ilk istediğim paramın değer kaybetmemesi, sonrasında bu şekil yatırım yaparım. Dediğiniz gibi dövizciden alacağım o zaman.
Hisseler için aracı kurum benim için fark etmiyor, arayüzünü ve raporlama sistemini sevdiğim için Yapi Kredi kullanıyorum. Dış piyasada işlem gören fonlar var, uzun süredir onları tercih ediyorum. Son 3 ayda muazzam kar elde ettim, doları ikiye katladım diyebilirim. Yatırım stratejisi kişiden kişiye değişir, anlattıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Hisseler için aracı kurum benim için fark etmiyor, arayüzünü ve raporlama sistemini sevdiğim için Yapı Kredi kullanıyorum. Dış piyasada işlem gören fonlar var, uzun süredir onları tercih ediyorum. Son 3 ayda muazzam kar elde ettim, doları ikiye katladım diyebilirim. Yatırım stratejisi kişiden kişiye değişir, anlattıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sağ olun, şu an midas kullanmayı düşünüyorum. Yatırımı babamla konuşup yapacağım, şu an ekonomiden pek anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı