Birikim için banka hesabı açma

Burak Dindaş

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, banka hesabı açıp para biriktirmek istiyorum bunun için Finansbank Enpara kullanmak istiyorum kullanan varsa bilgilendirebilir mi? Her ay 100-200TL atmayı düşünüyorum bunun düzenli mi olması gerekiyor yoksa kafamıza göre 1 ay yatırıp 1 ay yatırmasak da olur mu? Bir de parayı uzun süre çekmeyince veya uzun süre işlem yapmayınca banka parayı geri vermiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt banka hesabı açabilirsin. Enpara veya Ziraat iyidir. Bankamatik kartıyla ATM'den yüklersin hesaba.
Ve tavsiyem TL olarak değil Dolar olarak biriktir.

Vadeli hesap açarsan 1 ay 3 ay vb. süre dolana kadar paraya dokunamazsın.
Birikim hesabı açarsan ekleme yapabilirsin.
Paranı istediğin zaman geri alabilirsin.

Normal birikim yapacaksan yatırdığın süre pek fark etmiyor. Uzun süre yatırmadığın zaman sorun olmaz. Eğer vadeli mevduat hesabı açarsan seçeneklere göre para yatırman gerekebilir. İlk başlangıç için Ziraat üzerinden hesap açmanı öneririm.

Normal birikim yapacaksan yatırdığın süre pek fark etmiyor. Uzun süre yatırmadığın zaman sorun olmaz. Eğer vadeli mevduat hesabı açarsan seçeneklere göre para yatırman gerekebilir. İlk başlangıç için Ziraat üzerinden hesap açmanı öneririm.
Bir ay 100 TL diğer ay 50TL falan yani öyle düşündüm?
Direkt banka hesabı açabilirsin. Enpara veya Ziraat iyidir. Bankamatik kartıyla ATM'den yüklersin hesaba.
Ve tavsiyem TL olarak değil Dolar olarak biriktir.
O zaman dolar hesabı mı açmam gerekiyor,paramı TL olarak yatırınca banka mı dolara çevirecek o zaman ?

Geri
Yukarı