Çözüldü Birincil ekran kartı olarak Intel HD Graphics göstermesi sorun oluşturur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

resmus66

Femtopat
Daha fazla  
DxDiag'da 1 görüntüsü olarak HD Graphics'i görüyor. İkinci olarak NVIDIA ekran kartımı görüyor. Keza az evvel görev yöneticisinde GPU olarak HD Graphics'i görüyor. Tam olarak anlamıyorum bunu ancak birincil ekran kartı olarak HD Graphics'i mi görüyor? Oyunlarda ya da günlük kullanımda hiçbir problem yaşamıyorum ama ilerleyen dönemlerde yaşatır mı merak ettim.

Çözüm
Yaşatmaz. Muhtemelen MUX switch olmayan bir cihaz kullanıyorsunuz. Görüntüyü ekrana hep Intel veriyor. Duruma göre görüntüyü Intel ya da Nvidia oluşturuyor. Teknik olarak çok az bir kayıp oluşursa da daha ekonomik olduğu için böyle üretim çok yapıldı.
Evet sorun NVIDIA Denetim Masası'na girince böyle mi görünüyor bende VGA ile GT 730'a bağlı sende de böyle mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (314).png
    Ekran Görüntüsü (314).png
    1 MB · Görüntüleme: 65
Evet sorun NVIDIA Denetim Masası'na girince böyle mi görünüyor bende VGA ile GT 730'a bağlı sende de böyle mi?
Bu şekilde görünüyor hocam

Yaşatmaz. Muhtemelen MUX switch olmayan bir cihaz kullanıyorsunuz. Görüntüyü ekrana hep Intel veriyor. Duruma göre görüntüyü Intel ya da Nvidia oluşturuyor. Teknik olarak çok az bir kayıp oluşursa da daha ekonomik olduğu için böyle üretim çok yapıldı.
laptop kullanıyorum Ve evet ekran ayarları İntel panelinden yapılıyor. Yani sorun oluşturmazsa iyi öyleyse :)

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-06_233708663.png
    resim_2023-02-06_233708663.png
    56 KB · Görüntüleme: 50
Bu şekilde görünüyor hocam.

Laptop kullanıyorum ve evet ekran ayarları Intel panelinden yapılıyor. Yani sorun oluşturmazsa iyi öyleyse :)

Laptop olduğunu bilmiyordum kusura bakmayın hocam her şey normal :D

DxDiag'da 1 görüntüsü olarak HD Graphics'i görüyor. İkinci olarak NVIDIA ekran kartımı görüyor. Keza az evvel görev yöneticisinde GPU olarak HD Graphics'i görüyor. Tam olarak anlamıyorum bunu ancak birincil ekran kartı olarak HD Graphics'i mi görüyor? Oyunlarda ya da günlük kullanımda hiçbir problem yaşamıyorum ama ilerleyen dönemlerde yaşatır mı merak ettim.
Normal bende de aynı. İstediğin uygulamaları istediğin kartla çalıştırabilirsin.

Geri
Yukarı