Çözüldü Birine dava açacağım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fard4Dilek

Centipat
Daha fazla  
Size komik gelecek belki ama çok tuhaf bir durumdan dolayı başım bir tık belada. Geçtiğimiz ayda Snapchat'ten tanıştığım biri adeta benim sapığım olmuş, kız ile aynı şehirde yaşıyoruz ancak farklı okullardayız. Ben kızdan rahatsız olduğum için engelledim. Şimdi kulağıma gelen şey ise benim adımı anıp o benim sevgilim, bana iltifat etti diye dolanıyormuş. Çok rahatsız edici bir durum çünkü bütüm arkadaşlarıma neredeyse aynısını söylemiş. İşin daha kötü yanı yeni başlamış lişkim vardı, şu an bu bile zor durumda. Ben bu kıza dava açmak istiyorum, nasıl açabilirim? Hangi suçtan açabilirim? Söylediğine dair kanıtım var, engellediğime dair ve kızla konuşmadığıma dair kanıtım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
"Madde 123- (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir."

Savcılığa şikayet edebilirsiniz.
"Madde 123- (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir."

Çözüm

İyiymiş hocam kullanışlı bilgi.

Geri
Yukarı