Birine geri zekalı diye hitap etmek hakarete girer mi?

Hakaret konusunda haklısınız, ama ben direkt olarak kişiye hakaret etmedim, küfür bile değil kullandığım kelime, bundan önce de kimseye hakaret etmedim.

Teşekkür ederim ikinize de. Durum böyle olunca tarafıma bir tebligat veya ifade vermek için çağrı gelmeyecek değil mi?

Merak etmeyin burdan bir şey çıkmaz. Muhtemelen korkutma amaçlıdır. Kafanızı takmayın. Ben daha ne tehditler aldım... Kafanıza taktığınızla kalırsınız. Zaten bilişim suçlarında şahıs tespiti de zor oluyor. Adresiniz bulunup tebligat gelene kadar dava düşer.

Bence bunun çok kolay bir anlama yöntemi var. Git kavşakta duran polislere "Günaydın gerizekalılar" de. Eğer şuurun yerine geldiğinde hastane veya kodesteysen bil ki hakarettir🤣

Mahkeme'nin bunla ilgileneceğini bile düşünmüyorum açıkcası. Ortada çok ağır birşey yok, gözünüzü korkutmak için söylemiştir.

En büyük derdin bu olsun, merak etme hiçbir şey olmaz.

(Karşındaki kişiyi tanımıyor, etmiyorsun. O yüzden kendini riske atma ve bundan sonra kimseye hakaret etme, değmez)

Son düzenleme:
Gerizekalı demek hakaret sayılmıyor. 2 yıl önce aynı bu söz yüzünden iki kişi mahkemelik oldu ve mahkeme bunun hakaret olmadığına karar verdi. Mahkemelik olursanız o davayı refarans olarak gösterirsiniz.
Merak etmeyin burdan bir şey çıkmaz. Muhtemelen korkutma amaçlıdır. Kafanızı takmayın. Ben daha ne tehditler aldım... Kafanıza taktığınızla kalırsınız. Zaten bilişim suçlarında şahıs tespiti de zor oluyor. Adresiniz bulunup tebligat gelene kadar dava düşer.
Yok işlem çok hızlı ilerliyor. Ben Atatürk'e hakaret küfür eden birini netten şikayet ettim üc gün sonra savcı jandarma evime gelip bilgi istedi benden. Günümüz gercekten çok hızlı.

Hakaret küçük beyinlilerin kullnadığı bir savunma yöntemidir. Şimdi buradaki küçük beyinli lafı hakaret midir?

1-İnternet üzerinde; "Seni mahkemeye verecem, sürüm sürüm süründüreceğim" diyenlerin %99'u bu dediklerini uygulamayaya geçirmezler.
2-Eğer senin "gerizekalı" dediğin kişi bu %1'lik kısımda ise; "gerizekalı lafı bir hakarettir ve hakaret kanıtlanırsa (burada söylediğini itiraf etmişsin zaten) mahkemenin hukuki yaptırımı olur. Genellikle hakimler bu tür durumları arabuluculara sevk eder. Cebinden biraz para çıkar başka birşey olmaz.

Bir daha kimseye hakaret etme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı