Birisi bütün hesaplarıma girmeye çalışıyor

ZaferNyX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır birisi sürekli benim sosyal medyadaki hesaplarıma girmeye çalışıyor. Günde Steam, Twitch, Discord, Instagram, Spotify, Trendyol, Hepsiburada ve daha sayamayacağım kadar sosyal medya üzerindeki hesaplarıma birisi girmeye çalışıyor. Discord'dan gelen maile baktığımda bir IP adresi vardı bunu sorgulattığımda ise Malezya ülkesinde görünüyor yani kişi VPN kullanıyor. Sizce ne yapmalıyım tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trojan yemiş olma ihtimaliniz yüksek ve bilgisayarınızda keylogger de var. Yoksa kişi o kadar hesabın şifresini nasıl bilecek.

Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır birisi sürekli benim sosyal medyadaki hesaplarıma girmeye çalışıyor. Günde Steam, Twitch, Discord, Instagram, Spotify, Trendyol, Hepsiburada ve daha sayamayacağım kadar sosyal medya üzerindeki hesaplarıma birisi girmeye çalışıyor. Discord'dan gelen maile baktığımda bir IP adresi vardı bunu sorgulattığımda ise Malezya ülkesinde görünüyor yani kişi VPN kullanıyor. Sizce ne yapmalıyım tavsiyesi olan var mı?
Şifrelerini zor birşeyle değiştir ve 2 adımlı doğrulamayı aç. Bu aralar benimde gmail hesaplarıma giriş yapmaya çalışıyorlar.

Tüm hesaplarının şifrelerini değiştir.
Hepsi farklı şifreler olsun.
2 aşamalı şekilde hepsine telefon numaranı bağla.
Telefonun ile aktifsen, cihazına format atmanı öneririm.

Trojan yemiş olma ihtimaliniz yüksek ve bilgisayarınızda keylogger de var. Yoksa kişi o kadar hesabın şifresini nasıl bilecek.
Hocam bunun trojenlik birşey olduğunu düşünmüyorum bilgisayardan hiç girmediğim, sadece telefonda kullandığım hesaplarıma bile kod geliyor. Ayrıca iki farklı mail hesabı kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı