Birisi Gmail hesabıma giriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
RAT'ı yollayan kişi Türk olduğu için kolaylıkla dava açabileceğinizi düşünüyorum. Eğer giriş etkinliğinden IP'sini görebiliyorsanız onu not alın. Darkcomet'i atan kişi IP'sini bile gizlememiş zaten, fazla profesyonel birine benzemiyor.
Şöyle ki e-maili gördüm açtım Bursada olduğunu gördüğüm gibi her mailim silindi 10 gün içinde ki.
Hocam bypass.exe temiz çıktı, darkcomet rat removerda ki loglara ulaşmam gerek. Silinen dosyaya. Sıkıntı oradakiydi fakat logunu bulamıyorum.

Son düzenleme:
Dostum telefonla araması normal. Bir program var üste hangi numarayla aramak istiyorsan yazıyorsun. Alta arayacağın numara bu kadar. Korkmayın. Modem hesap değiştirin telefona kalıcı format. PC'ye BIOS format atın düzelir o maile yaklaşmayın bile.

Dostum telefonla araması normal. Bir program var üste hangi numarayla aramak istiyorsan yazıyorsun. Alta arayacağın numara bu kadar. Korkmayın. Modem hesap değiştirin telefona kalıcı format. PC'ye BIOS format atın düzelir o maile yaklaşmayın bile.
Aslında bu kadar yazmana gerek yoktu, zamanında mailime giren birini bir ihtimal buradan da yazar bulurum aklıyla açmıştım.

Benim hesabıma da birisi girmişti seneler öncesinden girmiş ve ruhum duymamış o sırada Gmail'în sosyal kısmından attığı yorumların yüzlerce cevaplarına bakıyordum. Yani bir zararı olmadı zaten çıktı gitti tek kötü yani bir sürü kanala abone olmuş ve keşfetimi mahfetmişti.😡

Alınması gereken önlemler klasikleşmiş şeyler zaten yoldakı çocuğun bile bilmesi gerekiyor ilk olarak Malwarebytes taraması çıkmadıysa muhtemelen zaten Crypte edilmiştir sonrasında bilgisayarın internet bağlantısını kesmek ve farklı bir cihazdan kayıtlı şifreleri değiştirmek ondan sonra format atıp keyfinize bakmak modemi yeniden başlatırsanız IP değişir :D bir daha böyle şeylerer düşmemeniz dileğiyle.

Şahısın siber güvenlikte suçu/karşılığı nedir?

-18 ise para cezası değilse 6 ay hapis veya ev hapsi tabii kanıtlanırsa ve uğraşılırsa bunlarda biraz zor işler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı