Steam Birisi tarafından rapor edilince hesap yasaklanır mı?

Lopy

Centipat
Daha fazla  
Bu arkadaştan birisi Steam'den eşya alıyor galiba hile falan bir şey dedi öyle bir şey yapmış satıcı şimdi Steam'den de ben almış olarak görünüyorum ama bende hiçbir şey yok. Zaten 3 sene önce CS:GO'dan ban yemiştim arkadaş da beni rapor edince rapor onaylanıyor yapmadığım halde. 3 saat içinde itiraz etmezsem hesabım askıya alınacakmış. O da bana Discord'tan ulaşıp durumu anlatıyor fotoğrafları attım okuyabilirsiniz. Şimdi benim hesap ban yer mi?

Dosya Ekleri

• 1687641478064.png
    1687641478064.png
    293,6 KB · Görüntüleme: 64
  • 1687641516963.png
    1687641516963.png
    290 KB · Görüntüleme: 64
  • 1687641531539.png
    1687641531539.png
    246,3 KB · Görüntüleme: 53
  • 1687641835312.png
    1687641835312.png
    96,2 KB · Görüntüleme: 51
  • 1687641851498.png
    1687641851498.png
    101,8 KB · Görüntüleme: 58
Bu arkadaştan birisi Steam'den eşya alıyor galiba hile falan bir şey dedi öyle bir şey yapmış satıcı şimdi Steam'den de ben almış olarak görünüyorum ama bende hiçbir şey yok. Zaten 3 sene önce CS:GO'dan ban yemiştim arkadaş da beni rapor edince rapor onaylanıyor yapmadığım halde. 3 saat içinde itiraz etmezsem hesabım askıya alınacakmış. O da bana Discord'tan ulaşıp durumu anlatıyor fotoğrafları attım okuyabilirsiniz. Şimdi benim hesap ban yer mi?

Engelle gitsin dolandirici hiçbir sorun olmaz isterseniz bir şeyler yazin discordan dolandiricisin gibi.

Yeni dolandırıcılık yöntemi bu. Engelleyip geçin.

Eğer o mesaj Steam'in kendi desteği tarafından gönderildiyse dolandırıcılık düşük ihtimal gibi geliyor.

Yazılanları okudunuz değil mi?

Okumaya tenezzül bile etmedik. Bu oldukça sık karşılaşılan bir dolandırıcılık yöntemi. Biraz düşünelim. Steam hesabınız suçlandığınız konuda kontrol edilmeden bir zatın lafıyla askıya alınabilir mi? O zaman herkes önüne geleni raporlar ve herkes yasaklanırdı sanırım? :) Bu ve bunun gibi dolandırıcılık yöntemlerine kanmayın.

Eğer o mesaj Steam'in kendi desteği tarafından gönderildiyse dolandırıcılık düşük ihtimal gibi geliyor.

İlettiği Steam Destek görüntüsü gerçeklikten oldukça uzak. Üslubu Steam Destek'in kullanmayacağı bir biçimde.

Yeni konular

Geri
Yukarı