Birisini unutmak mümkün mü?

Yer
Hawaii
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Radeon Rx 570
AMD Ryzen 5 2600
CORSAIR 8X2 16 GB Vengeance
Samsung 860 Evo 500GB
Meslek
Back End Developer
1 yıl 8 ay önce zeynep denen çok yakın bir arkadaşımla yaptığım hata sonucu ayrıldık. Birbirimizi gerçekten çok severdik ama ben onu kırmıştım. O da bu yüzden daha fazla dayanamadı ve bitsin istedi. Merak ettiğim şey sizce onun beni unutması mümkün mü veya genel olarak unutmak mümkün mü eski yakın bir arkadaşı?

Aranızda kuvvetli bir bağ varsa veya yaptığın hata onu çok gücendirdiyse ya da kırdıysa 1,75 yılda unatabileceğini sanmıyorum.

Bu soruya sanaldan yanıt vermek pekte kolay değil. Nedeni ise sana 1 yıl 8 ayda nasıl davrandığını görmedik. Mesela çokmu samimiydiniz ? iletişiminiz veya buluşmalarınız sık sık mı oluyordu ? bunları göz önüne alarak senin düşünmen lazım. Biraz eskiye dön ve sana bakışlarını senle olan konuşmalarını hatırla sence senden nefret ediyor mu ? bu arada da 1 yıl 8 ay az bir zaman değil bir insanı bu şekilde bırakıp gidicek kadar kolay olamaz.

Tamamen unutabileceğinizi düşünmüyorum. Ancak süre geçtikçe, aklınıza daha az gelir. Ve gitgide bir hatıraya dönüşür. Bu konu her aklınıza geldiğinde üzülüyorsanız ve suçlu hissediyorsanız, bunun bir hata olduğunu kabul edin ancak, kendinizi suçlamayın, kendinizle barışık olun.

Aranızda kuvvetli bir bağ varsa veya yaptığın hata onu çok gücendirdiyse ya da kırdıysa 1,75 yılda unatabileceğini sanmıyorum.

Bu soruya sanaldan yanıt vermek pek de kolay değil. Nedeni ise sana 1 yıl 8 ayda nasıl davrandığını görmedik. Mesela çok mu sami miydiniz? İletişiminiz veya buluşmalarınız sık sık mı oluyordu? Bunları göz önüne alarak senin düşünmen lazım. Biraz eskiye dön ve sana bakışlarını senle olan konuşmalarını hatırla sence senden nefret ediyor mu? Bu arada da 1 yıl 8 ay az bir zaman değil bir insanı bu şekilde bırakıp gidecek kadar kolay olamaz.

Çok samimiydik yakındık zor zamanlarda birbirimize destek olmuştuk zaten benim yaptığım hata söylediğim yalan onu o kadar şaşırmış ve üzmüştü ki sende mi beni bu şekilde bırakıyorsun demişti.

1 yıl 8 ay önce zeynep denen çok yakın bir arkadaşımla yaptığım hata sonucu ayrıldık. Birbirimizi gerçekten çok severdik ama ben onu kırmıştım. O da bu yüzden daha fazla dayanamadı ve bitsin istedi. Merak ettiğim şey sizce onun beni unutması mümkün mü veya genel olarak unutmak mümkün mü eski yakın bir arkadaşı?
Onu unutmak mümkün değil, ama ona olan sevgini unutman mümkün.

Çok samimiydik yakındık zor zamanlarda birbirimize destek olmuştuk zaten benim yaptığım hata söylediğim yalan onu o kadar şaşırmış ve üzmüştü ki sende mi beni bu şekilde bırakıyorsun demişti.
Eğer barışmak istiyorsan sana tavsiye verebilirim. Ama arkadaşının da yapısına bağlı biraz bu mesela utangaç mı ? utangaç bir kişilikse eğer senden özür dilemez. Tam tersine senin dilemeni bekler arkadaşın kişiliğine göre yürütmen lazım bu olayı. Eğer açık sözlüyse seviyorsa gerçekten gelip barışacaktır. Ama gelmediyse bilki utanıyordur ilk adımı sen at. :)

Tekrar iletişim kurmayı denediniz mi?

Hocam 2 ay sonra ona tekrar arkadaş aracılığı ile ulaşabildim ama dediği tek şey seni sildim ismini bile unuttum demesi oldu sonra şaşırtıcı şekilde beni engellemedi ama 2-3 gün içerisinde sosyal medyası kapandı telefon numarası değişti ortak arkadaşlarıma da uzaklaşacağını söylemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı