Birkaç Dakika Sonra PC Donuyor

metinoz

Hectopat
Daha fazla  
Hocalar 1 aydır çektiğimi bi ben bi Allah biliyor. Bilgisayarımda birden bire meydana gelen sorunu ve durumu özetleyeyim. Bilgisayarı açıyorum kini zaman sıkıntısız başlıyor ve oyuna giriyorum 20 dakika oyun oynadığımda bilgisayarım donmaya başlıyor oyundan çıkacam bile fareyi oynatınca bi ilerliyor bi donuyor, firefox açılmıyor giremiyorum internete fakat torrente baktığımda sorunsuz up yapılıyor.

Bilgisayarı memtest e tabi tuttum sorun çıkmadı işlemci restini açınca bilgisayar tam yükte oldu ve aynı şekilde dondu donmaktan kastik takılıyor ama aralıksız fakat test sonucu enteresan şekilde temiz çıktı. bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarı adam bakmadan direk ekran kartı bozulmuştur dedi. Ben de bilgisayarı vatan bilgisayara gönderdim onlar da ekran kartı bozuk dedi garantisi dolan 580 ı göndermek yerine R9 290 ekran kartı ve daha büyük bir kasa aldım ısınma sorunu oluyor olabilir diye bilgisayarı aldım 1800 lira ödedim eve geldim sorun aynı şekilde devam ediyor bilgisayar ya düzgün açılmıyor internete giremiyorum oyun açılmıyor takılıyor ya da uzun süre sonra oluşuyor.

Bilgisayarı aldım farklı bir bilgisayarcıya götürdüm abi arıza tespit ne kadar dedim 20 lira dedi 40 verdim iki katı test yaptı fakat bilgisayarda arıza bulamadığını söyledi test ettim orada düzgün çalışıyor adam evinde topraklama yoksa yapıyordur dedi eve topraklama hattı çektirdim 200 de oraya gitti fakat bilgisayar aynı soruna devam etti elektrikciyi çağırdım eve elektrik düşük voltajda geliyordur dedi enerjisa geldi inceleme yaptı akım düzgün sorun varsa evim elektrik hattında gevşeme vardır dedi elektrikçiyi tekrar çağırdım bilgisayar takıldığı sırada voltajı ölçtü fakat voltaj normaldi.

Bi ümit belki güç kablosu bozuktur dedim yeni güç kablosu aldım 2 gün bilgisayara düzgün girdim oyunlarda takılma donma olmadı sevindim adak adamıştım yerine getirdim fakat bilgisayar bugün yine çalışmıyor.

2100 lira haybeye para verdim fakat sorunu hala da çözemedim

Bilgisayarın içi tozluydu fakat temizlettim işlemciye macun çekildi vatan bilgisayarda son olarak bugün oyuna girdiğimde donunca bilgisayardan da ses çıkarmayı başladı.

Yardımlarınızı beklemekteyim.

Sistem özellikleri:

• İ7 2700k
  • anakart asus deluxe z68
  • ekran kartı asus r9 290
  • ram 4*4 16 gb gskill 1866 mhz
  • ssd corsair 60 gb kırmızı olan model
  • hdd seagate 1 tb baracuda diye biliyorum
  • işletim sistemi win 7 ultimate 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapın. Ekran kartında keşke Asus seçmeseydiniz. Windows 8.1.1'e geçin.

Hocam ekran kartından olacağını sanmıyorum zotac 580 dada vardı aynı hata sorun birden oldu önceki gece yoktu biosun güncel olmaması yapabilir mi ki?

Evinizde LCD TV var ise kasanızı ona bağlayın, sorun vereceğini sanmıyorum.
Hocam zaten lcd tvye bağlı bilgisayar fakat ekran donmuyor bilgisayar donuyor.

Monitör'den gibime geliyor sorun, en kısa zamanda sisteminizi başka bir monitörde test edin.
Hocam ekran donmuyor bilgisayar donuyor tamamen ekran kapalı olsada donuyor mesela bir indirmeyi açıyorum steamden ekran kapalı 4-5 sonra bakıyorum hiç inmemiş.

Eski bilgisayar da donuyordu, yeni yani sıfır bilgisayarda donma yaşadığından ben kasadan şüphelenmem, monitör veya LCD'den şüphelenirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı