Birkaç saniye vücut uyuşması

• Konuyu başlatan Hamc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 301

Hamc

Decapat
Az önce oldu bu olay. 20-30 dakikadır telefona bakıyordum, sonra ayağa kalktım ve birkaç adım attıktan sonra böyle gözlerim hafif kapandı ve vücudumu kontrol edemedim. 1-2 saniye sonra tekrardan kendime geldim. Daha önce olmamıştı, ilk defa oldu, herhangi bir hastalığım da yok. Neden olmuş olabilir?

Az önce oldu bu olay. 20-30 dakikadır telefona bakıyordum, sonra ayağa kalktım ve birkaç adım attıktan sonra böyle gözlerim hafif kapandı ve vücudumu kontrol edemedim. 1-2 saniye sonra tekrardan kendime geldim. Daha önce olmamıştı, ilk defa oldu, herhangi bir hastalığım da yok. Neden olmuş olabilir?
Bir anda kalktıysan muhtemelen tansiyonun düşmüştür.

Uzun süre oturup birden ayağa kalkarsanız normal bir durum tansiyonunuz düşmüştür. Hareketsiz kalmamaya çalışın. Ben de de oluyordu.

Gözünüz kararmış galiba. Bence doktora gidebilirsiniz. Kandaki oksijen seviyesi anlık olarak düşüyor ve gözlere daha az oksijen gidince gözünüz kararıyor. O an bir şey yapmamaya çalışın. Genelde kalp, akciğer hastalığı vb. olanlarda daha sık görülür. Siz yine de ne olur ne olmaz kontrollerinizi yaptırın bu şikayetle gidip. Eğer sık sık olmuyorsa endişelenecek bir şey olduğunu sanmam.

Geri
Yukarı