Bisan MTX 7100 gıcırdama sorunu

Alperen Bastan

Kilopat
Daha fazla  
Abilerim öncelikle selamlar. Bugün bisan MTX 7100 aldım. Bisikletten de anlamam ama dikkatimi çekti bisiklet ile giderken gıcırdama sesi geliyor sorun ne olabilir? Kendim evde çözebilir miyim? Bir de ön vites sanırım ismi o 3'e geçmiyor. Bisikletten inip 3'e attığımda kendi elim ile pedalı çevirince geçiyor. Sorun benim ağırlığım mı yoksa attırıcının üstündeki vidaları(h-l) sıkıp veya gevşetirsem sorun çözülür mü? Şimdiden teşekkür ederim.
Not: Bisikleti ters çevirip pedalı çevirince gıcırdama sesi olmuyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla ben gres yağı motor yağı ne bulursam döküyordum. Ama siz nternetten araştırın. Nasıl yapacağınızıda YouTube üzerinden öğrenebilirsiniz.
Hocam allah razı olsun yağlayıp çözdüm sorunu, saat gibi oldu maşallah :D. Evde wd40 vardı sıktım çözdüm sorunu. Wd40 bi sorun çıkartır mı ileride? Şimdilik sıktım.

Hocam allah razı olsun yağlayıp çözdüm sorunu, saat gibi oldu maşallah :D. Evde wd40 vardı sıktım çözdüm sorunu. Wd40 bi sorun çıkartır mı ileride? Şimdilik sıktım.
Merhaba;

Mümkün ise WD-40 temiz bir bezle silip iyice sonrasında piyasada satılan makine yağından alıp yağlayın 2-5 lira arası zaten çok ucuz. WD-40'ın asıl özelliği yağlamak değil kir pas sökme temizlemedir. Zamanla da toz toplar.

Merhaba;

Mümkün ise WD-40 temiz bir bezle silip iyice sonrasında piyasada satılan makine yağından alıp yağlayın 2-5 lira arası zaten çok ucuz. WD-40'ın asıl özelliği yağlamak değil kir pas sökme temizlemedir. Zamanla da toz toplar.
Tamandır abi. Zaten şimdilik sıkmıştım yakında zincir yağı vs. alacağım
Merhaba;

Bir sorum daha olacaktı abilerim. Benim bisiklet 21 vites de hangi zinciri almam gerekiyor? Vites attırıcı vs. Shimano zincir seti kmc diye biliyorum. Birde kmc yerine başka bir markanın zincirini takarsam sıkıntı olur mu?
Sıkıntı olmaz sanırım. 😊
Abi zincir değiştirirsem hangi zinciri almam gerekir? Bisiklet 21 vites, 27.5 jant ve 19"kadro. Şimdiden teşekkür ederimm

Son düzenleme:
Abilerim öncelikle selamlar. Bugün bisan MTX 7100 aldım. Bisikletten de anlamam ama dikkatimi çekti bisiklet ile giderken gıcırdama sesi geliyor sorun ne olabilir? Kendim evde çözebilir miyim? Bir de ön vites sanırım ismi o 3'e geçmiyor. Bisikletten inip 3'e attığımda kendi elim ile pedalı çevirince geçiyor. Sorun benim ağırlığım mı yoksa attırıcının üstündeki vidaları(h-l) sıkıp veya gevşetirsem sorun çözülür mü? Şimdiden teşekkür ederim.
Not: Bisikleti ters çevirip pedalı çevirince gıcırdama sesi olmuyor

Merhaba, ben de dün aynı modeli satın aldım ve bisikletle ilgili bir sorum olacaktı. Maşayı kilitlediğinizde sizinki de 1 santim kadar oynamaya devam ediyor mu yoksa tamamen kilitleniyor mu? Bisikletçiye sorduğumda normal dedi fakat bir kontrol etmek istedim.

Geri
Yukarı