Bisan vs Carraro

Yer
İzmir
Bu iki marka arasında kaldım. Bisan'da MTX 7500, Carraro'da ise Daytona 927 var. İkisi arasındaki farklar, Bisan'da Sun Tour maşa kullanılmış. Carraro'da ise kendi ürettikleri maşa var. Jant ve lastik olarak Bisan'da Michelin lastik ve Alexrims jant var. Carraro'da ise kendi üretimleri jant ve XLC'nin mountain X lastikleri var. Bu lastikler çok sık patlıyor diyorlar. Vites olarak Bisan 18 vites, Carraro 27 vites. Bisan'da vites kolu ve arka aktarıcı Alivio, Carraro'da da yine arka aktarıcı ve vites kolu Alivio. Ön aktarıcı olarak Bisan'da Acera, Carraro'da ise Altus var. Fakat Carraro'da 36'lı ruble varken Bisan'da 34'lü var ve gidon ile Sele'de B+Plus diye bir marka kullanılmış. Bayağı bi' araştırdım fakat markayla ilgili pek bir şey bulamadım. Carraro ise XLC gidon, sele olarak yine kendi üretimlerini kullanmış. Ayrıca maşa Bisan'da gidondan kilitlenemiyor. Carraro'da gidondan kilitleniyor. Kısacası bu ikisinden hangisini tercih etmeliyim?

Öncelikle her iki bisiklette hemen hemen aynı düzeyde. Ama carraro bisana göre daha sağlam benim önerim carrarodan yana olacaktır.
Katılıyorum.

Ekstra olarak lastik patlaması lastiğe bağlı olsa da biraz da zemine bağlıdır, senin sürdüğün zeminde herhangi bir sorun yoksa(cam kırığı vb. insanlar tarafından oluşan sorunlar) çoğu standart lastiğin patlama ihtimali şans işidir. Zırhlı lastikler buna bir çözüm ama ağırlığı arttırır.

Lastik patlaması çok korkulacak bir şey değil aslında, bir yama ya da yedek iç lastikle çok kolay çözülecek bir şey. 48'li yama setleri internet üzerinde 15-20TL arasına satılıyor, kendim de kullanıyorum gayet işe yarıyorlar.

Katılıyorum.

Ekstra olarak lastik patlaması lastiğe bağlı olsa da biraz da zemine bağlıdır, senin sürdüğün zeminde herhangi bir sorun yoksa(cam kırığı vb. insanlar tarafından oluşan sorunlar) çoğu standart lastiğin patlama ihtimali şans işidir. Zırhlı lastikler buna bir çözüm ama ağırlığı arttırır.

Lastik patlaması çok korkulacak bir şey değil aslında, bir yama ya da yedek iç lastikle çok kolay çözülecek bir şey. 48'li yama setleri internet üzerinde 15-20TL arasına satılıyor, kendim de kullanıyorum gayet işe yarıyorlar.

Lastik patlaması her bisikletçinin yaşam tarzı haline geliyor belli bir zaman sonra hocam :D

Lastik patlaması her bisikletçinin yaşam tarzı haline geliyor belli bir zaman sonra hocam :D
Aynen hocam, günlük alışkanlık halinde zaten. O gün sizin lastiğiniz patlamazsa yanınızdakinin patlıyor. Hem dinlemek için bir zaman oluşturuyor aslında :D

Öncelikle her iki bisiklette hemen hemen aynı düzeyde. Ama carraro bisana göre daha sağlam benim önerim carrarodan yana olacaktır.
Hocam Carraro alabileceğim en yakın yer Manisa'da Accell Bike Shop. Orası da çok ters kalıyor. Bisan almak istesem şu an yazlıkta olduğum için bayağı bi' yer var. Bisan'ı alırsam sıkıntı yaşar mıyım?

Hocam Carraro alabileceğim en yakın yer Manisa'da Accell Bike Shop. Orası da çok ters kalıyor. Bisan almak istesem şu an yazlıkta olduğum için bayağı bi' yer var. Bisan'ı alırsam sıkıntı yaşar mıyım?
Temiz kullanıldığı sürece bir sıkıntı yaşamazsanız.

Geri
Yukarı