Bisiklet almak istiyorum ama kaza yapmaktan korkuyorum

Bisiklet tehlikeli bir spor. Korktuğunuz kadar da var.
Yol seçimlerinizi iyi yapın ve gerekli korumaları sağlayın kendinize.
Lastik patlaması vs için korumalarınızı alın, babam geçen lastiğin yarılması ile kafa üstü düştü, bir ay yamuk gördü gözünün şişmesiyle.
KASK KASK KASK. İçinde adam gibi bir koruma sistemi olan güzel bir kask alın. Kıyın parayı alın.

Daha önce sürmediysen ilk önce yeşillik alanlardaki parkların bisiklet yolları olur, Oralarda sürebilirsin. Şahsen her zaman oralarda sürmek istemişimdir ama merkezden uzak bir konumdayım😓

Altgeçitlere giden tahtası eksikler falan gibi davranmazsanız yani kısacası ölmeye çalışmazsanız hiçbir şey olmaz hocam. En fazla benim gibi ön freniniz kilitler takla atarsınız 😭

Hocam trafik kazası ile ölmedi arkadaşlarıyla yarış yaparken kaza yapıyor ve şah damarına keskin bir cisim giriyor ve uçurumdan aşağı düşüyor.
İşte bunu yapmayın, sakin sakin yolunuzda sürün.
Allah rahmet eylesin hocam.
Ne yap et yağmurlu havada bisiklet sürme sonra benim gibi ciğerinde delik olmasın. :D
Geçmiş olsun hocam ne oldu?

Hocam trafik kazası ile ölmedi arkadaşlarıyla yarış yaparken kaza yapıyor ve şah damarına keskin bir cisim giriyor ve uçurumdan aşağı düşüyor.
Hocam işte yarış yapmıyacaksınız. Burada önemli olan kim daha önce ulaşır değil. Adam akıllı sürersiniz, yavaş sürerseniz bir sorun olmayacaktır. Yarışlara felan girmeyin normal ulaşım aracı, istediğiniz zaman çıkarıp sürün gezin.

Herkese merhaba, bisiklet istiyorum ve yakın zamanda almayı da düşünüyorum fakat korkuyorum. Çünkü bir arkadaşımın arkadaşı feci şekilde bisiklet kazası geçirerek hayatını kaybetti ve ben de bu videoyu gördüm o günden beri travma kaldı bunu nasıl yenebilirim?

Ölümlü hayat hocam yavaş gitseniz bile bir sürücü tarafından vefat edebilirsiniz. Ancak hızlı öfkeli filmi gibi hızlar yapıp makas atmazsanız bir zor ihtimal. Bende küçükken bisiklet kazaları geçirdim. Ancak devam etmeme engel olmadı. Ona rağmen daha hızlı sürdüm. Yani siz temkinli olun.

Herkese merhaba, bisiklet istiyorum ve yakın zamanda almayı da düşünüyorum fakat korkuyorum. Çünkü bir arkadaşımın arkadaşı feci şekilde bisiklet kazası geçirerek hayatını kaybetti ve ben de bu videoyu gördüm o günden beri travma kaldı bunu nasıl yenebilirim?
Yavaş sürün hocam. Süre süre alışırsınız. Korkunuzu da yenersiniz. Sonra hızlı sürmeye de başlarsınız güveninizden ama siz bilirsiniz. Hızlı sürmeyebilirsiniz de. Ayrıca çok korkuyorsanız kask, dizlik vs. alabilirsiniz. Bir ayrıca daha, ölümden korkmayın. Eceliniz geldiyse ölürsünüz zaten. İster yataktan düşünce, ister dağdan düşünce.

Ne yap et yağmurlu havada bisiklet sürme sonra benim gibi ciğerinde delik olmasın. :D
Sadece ciğerlik bir durum değil, zemin de pek elverişli olmuyor yağmurluyken, fren kullanırken çok dikkatli olmak lazım yağmurlu günlerde. Kayıp dizleri yarabilirsiniz vallahi.

Konu sahibine gelecek olursak, hepimiz öleceğiz ve bunu tahmin etmek imkansız. Hayata bir kere geleceksin ve istediğin şekilde yaşamak senin hakkın.

Bisiklet geçmişin var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı