Bisiklet bakımı nasıl olmalı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bisikletin her yeri yıkanabilir mi?
Bakımları nasıl olmalı?
Ne konuda dikkatli olmak lazım daha sorunsuz ve uzun ömürlü kullanım için?
Su zarar verir mi? Çok soru sordum kusura bakmayın. 😃
Bu video bi hayli yardımcı olacaktır.

Bisikletin her yeri yıkanabilir mi?
Bakımları nasıl olmalı?
Ne konuda dikkatli olmak lazım daha sorunsuz ve uzun ömürlü kullanım için?
Su zarar verir mi? Çok soru sordum kusura bakmayın. 😃

Yıkanmaz bisiklet paslanır ve zincire gelmemesi gerek yoksa bisiklet gitmez eğer paslanmaz demir varsa zinciri ve pedalları lastikleri çıkarıp yıkayın.

Bisikletin her yeri yıkanabilir. Yıkadıktan sonra paslanmaması için iyice kurulayın. Sele borusu yuvasının içine toz, kir ve su girecektir. Burayı de temizleyin. Aynakol, zincir ve ruble temizliği önemlidir. Bu parçaları isterseniz piyasada satılan temizlik ürünlerinden alarak kirli yağdan temizlersiniz isterseniz de bir miktar mazotla bu işi yapabilirsiniz. Sonrasında kurulayın ve yeniden yağlayın. Fazla yağları bir peçete veya bez ile alabilirsiniz.

E o zaman yağmurda bisiklet sürülmez? Nasıl olur?
Ya bura da ki olay aslında zincirin paslanması. Sürekli yağlayacak isen bisiklet senin, seçim senin. Atıyorum uzun süre de bir bisikletini hortumla yıkadın, çok bir şey olmaz. Ama sürekli sürekli yıkarsan bisiklet ne kadar yağlasan da pas tutar. Aynısı yağmur için de geçerli.

Ya bura da ki olay aslında zincirin paslanması. Sürekli yağlayacak isen bisiklet senin, seçim senin. Atıyorum uzun süre de bir bisikletini hortumla yıkadın, çok bir şey olmaz. Ama sürekli sürekli yıkarsan bisiklet ne kadar yağlasan da pas tutar. Aynısı yağmur için de geçerli.
Demir suda paslanır doğru çok yıkamam.

Geri
Yukarı