Bisiklet gönderme ücreti kaç TL tutar?

2020 yazında Kayseri' den Kuşadası' na dağ bisikleti göndermiştim. 200 ile 300 ₺ arası bir fiyat tuttuğunu hatırlıyorum. Ayrıca ben bisikleti, bir bisikletçiye götürüp parçalarını söktürüp compact bir hale getirip uygun bir kutuya yerleştirdikten sonra (bisikletçi her şeyi ayarladı bana kargolamak kaldı sadece) kargoladım. Hangi kargo şirketiyle gönderdiğimi hatırlamıyorum fakat hepsi aşağı yukarı aynı fiyatı verir diye düşünüyorum.

Arkadaşlar selam. Ben internetten bisiklet buldum onu satın almak istiyorum fakat satıcı farklı şehirde ve bana yakın degil. Ben gebzede oturuyorum satıcı ise Malatya Darende'de oturuyor. Ben bunu herhangi bir kargo ile karşı odemeli bir şekilde göndermek istesem kaç TL'ye patlar? Bisiklet 28 jant 57 kadro yol bisikleti orijinal kutusu ile gonderilecek. Daha ucuza nasıl halledebiliriz. Benim aklımda soyle bir yontem vardı o buralarda oturan akrabasına otobus ile gonderecekti bende oradan alacaktım ama en yakın akrabası bile 100 km uzaklıkta yani karşı odemeli kargo ile gondersem ne kadar tutar? Lütfen fiyat hesaplama sitelerinin linkini atmayın kutu ölçülerini bilmiyorum. Not: Bisiklet 10 kilo.

Bugün memlekete seyahat çantası göndermek için Aras Kargo'ya gittim, 90 TL gönderme ücreti verdi. Gerisini sen düşün :D

Geri
Yukarı