Bisiklet kilidi önerisi

Hocam o şifreli ya da anahtarlı kilitler güvenilir değil.

U kilit ya da zincir+asma kilit alabilirsiniz.

Neden diyecekseniz tek seri var anahtarlar aynı. Çeliğimsi bir malzeme kullanmışlar kalın dışı plastikli ama kilit kısmı tamamen plastik 1 tekme ile açabileceğiniz kalitedeler.

Merhaba şifreli bisiklet kilidi almak istiyorum. Çok büyük ve pahalı olmazsa daha iyi olur. Ne önerirsiniz?
Hevesinizi kesinlikle kırmak istemem, geçtiğimiz yaz bir heves ile maymuncuk seti almıştım. Elime ulaştıktan 2 saat sonra yaklaşık 6-20 sn arasında her türlü kilit açabilecek hale geldim. Eğitim videoları izlerken araya o 4-6 haneli bisiklet ve motor kilitleri de kaynadı. Şuan maymuncuk setimin uyabildiği her kilidi, numaralı yada standart olsun 1 dk olmadan açabiliyorum (Bu skill ne işime yarayacak hiç bir fikrim yok..) Ki eğlencesine öğrendiğim birşeydi. Yani işi hırsızlık olan kişi benden kat kat profesyonel olacağı için hayli hayli açar, çok şey yapmayın..

Hocam o şifreli ya da anahtarlı kilitler güvenilir değil.

U kilit ya da zincir+asma kilit alabilirsiniz.

Neden diyecekseniz tek seri var anahtarlar aynı. Çeliğimsi bir malzeme kullanmışlar kalın dışı plastikli ama kilit kısmı tamamen plastik 1 tekme ile açabileceğiniz kalitedeler.
U kilit de düşündüm ama hem pahalı hem çok kaba.
Hevesinizi kesinlikle kırmak istemem, geçtiğimiz yaz bir heves ile maymuncuk seti almıştım. Elime ulaştıktan 2 saat sonra yaklaşık 6-20 sn arasında her türlü kilit açabilecek hale geldim. Eğitim videoları izlerken araya o 4-6 haneli bisiklet ve motor kilitleri de kaynadı. Şuan maymuncuk setimin uyabildiği her kilidi, numaralı yada standart olsun 1 dk olmadan açabiliyorum (Bu skill ne işime yarayacak hiç bir fikrim yok..) Ki eğlencesine öğrendiğim birşeydi. Yani işi hırsızlık olan kişi benden kat kat profesyonel olacağı için hayli hayli açar, çok şey yapmayın..
Hocam 5 haneli güzel bir şey alsam şifreli de bu kadar kolay açılır mı?

bu kadar kolay açılır mı?
Küçükken eve çıkıp su içecektim kadim dostum çok zekice bir şey söyledi uğraşmayalım jantlardan iki bisikleti ön öne tek demire bağlayalım dedi. Bende güvgendim eve çıktım. 5 dakika sonra indim ama o hiç çıkmamış. Anahtarı demirliklerin ötesindeki -1. katın balkonuna düşürmüş...
Mahalleden bisikletli bir abi geçiyordu gördü durdu indi çekilin dedi hiç unutmam sinek gözü portakal turuncusu gibi parlayan gözküleri vardı ve ekstra skinny mavi beyaz bir bisiklet takıımı giyiyordu. Kilidi bir kaldırım taşına koydu tam buraya dedi ve tekme attı. Kilit anahtarla açmışsın gibi açıldı... Arkasını dönüp bisiklete binerken o kilitleri almayın zincir alın çocuklar dedi gitti.

U kilit de düşündüm ama hem pahalı hem çok kaba.

Hocam 5 haneli güzel bir şey alsam şifreli de bu kadar kolay açılır mı?
Hanesi fark etmiyor. Sanırım 700 haneli de olsa bu durum değişmez. Çünkü bu sayıyla olan kilitlerin çalışma mantığı da normal kilitlere çok benziyor, işitme engeli olmayan ve vakti olan birisi kolaylıkla açabilir. 🙊 Ama çoğu kişi bunları açmayı bilmiyor sanırım, hırsızlara göz korkutucu gelebilir belki bunlardan almanız daha iyi olur anahtarlılar yerine.

Geri
Yukarı