Bisiklet lastiği sürekli patlıyor

perfectoo

Hectopat
Merhaba bisikletimin arka iç lastiği sürekli patlıyor. İlk iki sefer bisikletçiye götürüp yaptırdım. Sonra da kendim yapmaya başladım. Hiçbir anlam veremiyorum. İğne deliği kadar bir delik oluyor sürekli. Her bindiğimde olmuyor. Bizim yolun başında bir şişe kırmışlardı ve parçaları her yere dağılmıştı. O gün bugün lastiğim sürekli iğne deliği kadar patlıyor. Şişe kırılmasından 2 hafta geçti. Yolda hala görünmez parçalar da olabilir aslında. Ama sürekli arka lastiğe bir şey oluyor. Ön lastik sapasağlam. Bu patlamanın sebebi ne olabilir? Lastiğin içine bisikletçi de baktı ben de baktım. Hiçbir şey bulamadık. Bisikletim fatbike teker elektrikli bisiklet.

Bisiklet lastikleri kolay patlıyor hocam. Lastik için koruyucu ekipmanlar oluyor. İç lastik ile dış lastik arasına yerleştirilen bir parça vardı adını unuttum. O biraz önlüyor patlamayı. Birde dış lastiği sert kaliteli bir şey alın, onun da etkisi olur. Benim bisikletin de lastikleri patlıyordu çok. Sonra paraya kıyıp kaliteli bir dış lastik aldım. Eskisi kadar çok yaşamıyorum o sorunu artık.

Merhaba bisikletimin arka iç lastiği sürekli patlıyor. İlk iki sefer bisikletçiye götürüp yaptırdım. Sonra da kendim yapmaya başladım. Hiçbir anlam veremiyorum. İğne deliği kadar bir delik oluyor sürekli. Her bindiğimde olmuyor. Bizim yolun başında bir şişe kırmışlardı ve parçaları her yere dağılmıştı. O gün bugün lastiğim sürekli iğne deliği kadar patlıyor. Şişe kırılmasından 2 hafta geçti. Yolda hala görünmez parçalar da olabilir aslında. Ama sürekli arka lastiğe bir şey oluyor. Ön lastik sapasağlam. Bu patlamanın sebebi ne olabilir? Lastiğin içine bisikletçi de baktı ben de baktım. Hiçbir şey bulamadık. Bisikletim fatbike teker elektrikli bisiklet.
Lastiklerin kaliteli mi?
Gerektiğinden fazla şişirdin mi?
Toprakta/Cam vs. bulunan yerlerde sürdün mü?

Arkadan itiş yaptığını ve genel olarak ağırlığın da arkada daha fazla olduğunu düşünürsek öne nazaran daha çok etkilenecektir ortam şartlarından. Size tavsiyem daha kaliteli bir iç lastik ile değiştirmeniz olurdu. Diğer arkadaşların da belirttiği gibi bir ara koruma da eklenebilir. Bu arada patlak genelde iç lastiğin dışa bakan yüzeyinde mi yoksa içe bakan yüzeyinde mi? Cant içinde acaba kesebilecek bir çıkıntı vs mi var?

Yeni konular

Geri
Yukarı