Bisiklet satarken nelere dikkat edilmeli?

lebowskia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben bisikletimi elden satacağım, gelen kişi test sürüşü yaparken alıp kaçması gibi durumlar olabiliyormuş sanırım, benim de aklıma şüphe düştü, böyle bu durumda nasıl önlem alabilirim?

Yanınızda birkaç kişi ile satışa gidin. Bence fazla kişi olunca hırsızlık yapmaktan çekinirler.

Ayrıca @Newkan 'ın da dediği gibi, açık alanlarda test yapmalarına izin vermeyin.

Merhaba ben bisikletimi elden satacağım, gelen kişi test sürüşü yaparken alıp kaçması gibi durumlar olabiliyormuş sanırım, benim de aklıma şüphe düştü, böyle bu durumda nasıl önlem alabilirim?

Dostum site veya binanın içerisinde çıkış olmayan yerlerde test ettir açık alanlarda kesinlikle verme

Adamın kafasına göre binip kaçamayacağı bir noktada buluşmak. Kalabalık yerleri de seçin. Parayı da elden almayın. Arada sahte paraları da iteler. Hesaba göndersin veya adamla gidin bankamatikten yatırın. Adamdan bisiklete eş değer bir şey almadan sürüşe vermeyin. Ben satarken telefonu aldım çocukta köşeden döndü geldi zaten pek bir şey olmadı.

Bisikletler hakkında pek fazla bilgim yok eğer takılabiliyorsa GPS taktır çalarsa en azından yerini öğrenebilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı