Bisiklet sürmeyi öğrenmek kolay mı?

atogrimers

Picopat
Yer
Adana, Gürselpaşa
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın biraz bisiklet sürmeye gideceğim, daha doğrusu öğrenme amacıyla. Daha önce neredeyse hiç binmedim, öğrenmek kolay mı? Ve öğrenmeden önce önerdiğiniz püf noktalar neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yarın biraz bisiklet sürmeye gideceğim, daha doğrusu öğrenme amacıyla. Daha önce neredeyse hiç binmedim, öğrenmek kolay mı? Ve öğrenmeden önce önerdiğiniz püf noktalar neler?

Dengenizi sağladıktan sonrası kolay. Dengeyle ilgili bir probleminiz yoksa zorlanmadan kullanırsınız(gerçi bende denge problemi var ona rağmen rahat kullanıyorum).

İlk diye yavaş süreyim demeyin.

Pedal çevirip hızlandıkça denge yerine oturuyor zaten. Fakat yavaş sürmeye çalışırsanız dengeniz hiç olmaz bir sağa bir sola gidersiniz.

Ayrıca kolay bence.

Kolay hocam kolay. İlk başta bende çok korkuyordum ama korkulacak bir şey değil.

Tabii ki tek seferde süremeyeceksin ama her sürdüğünde daha uzun süre dengede kalacaksın. Aslında herhangi bir püf noktası yok. Tekrar tekrar deneyeceksin. Belli bir süre sonra zaten sana nefes alıp vermek gibi kolay gelecektir. Sürekli denemeler yaparsanız öğrenmenizin çok uzun süreceğini sanmıyorum. Tabii ustalaşmak biraz zaman alabilir.

Çok rahat alışırsın hiç kafana takıp strese girme :) İlk başlarda seleyi mümkün olduğunca alçaltıp yanlara doğru düşecek gibi olsan bile ayağını yere kolaylıkla koyabileceğin düzeye getir. Bu şekilde korkmadan, rahatça sürmeye alıştıktan sonra seleyi kademeli olarak yükselt. Yardımı dokunacaktır diye inanıyorum. Kolay gelsin, iyi eğlenceler şimdiden :)

Yeni konular

Geri
Yukarı