Bisiklet yokuşu çıkamıyor

Scott Cawthon

Hectopat
Merhaba 26 jant 21 vites Bianchi bisiklet kullanmaktayım fakat bir yere gideceğim zaman hep kısa yol olarak bu yolu görürüm. Yokuşa çıkmaya çalıştığımda bisiklet kendini zorluyor yani çıkarken bayağı bir yavaşlıyor. Sizce nasıl çıkabilirim, yardımcı olabilecek var mı?

Merhaba 26 jant 21 vites Bianchi bisiklet kullanmaktayım fakat bir yere gideceğim zaman hep kısa yol olarak bu yolu görürüm. Yokuşa çıkmaya çalıştığımda bisiklet kendini zorluyor yani çıkarken bayağı bir yavaşlıyor. Sizce nasıl çıkabilirim, yardımcı olabilecek var mı?

Bisiklet üzerinde ayağa kalk ve vitesi 1'e getir. Ben böyle çıkıyorum bir de jantta etkiliyor yokuşu.

Vitesi 1'e alın. Koltuk boyunu kısın pedalların üstüne ayaklara basarak çıkın. Çok daha rahat çıkacaktır.

Vitesi 1'e alın. Koltuk boyunu kısın pedalların üstüne ayaklara basarak çıkın. Çok daha rahat çıkacaktır.

Eminim ki herkes bunu çocukluğunda 1 defada olsa yapmıştır "hala yapanlarda var diye düşünüyorum."

Öneriler cidden komik ve bisikletin parçaları için aşırı yük oluşturuyor. Bu sorunun çözümü 11-34T rubleye geçmek olur. Çaba sarf etmeden çoğu yokuşu çıkarsınız.

Uygun fiyatlı olsun derseniz 14-34T rubleye bakabilirsiniz.

Bir triathloncu atasözü der ki; yokuş çıkamıyorsan daha çok yokuş çıkmaya çalışmalısın.

Doğru kadans ve doğru vites dişlisi kullanmalı ve dizlere pek de yüklenmemelisiniz. Ayağa kalkılır bilindik bir yöntemdir ama yorulursunuz. Ara ara seleden kalkıp tırmanmaya devam edebilirsiniz. Seleyi indirin aşağıda tutun gibi hurafelere inanmayın.

Yokuşu çıkamayan bisiklet değil de sizsiniz. Bisikletiniz de büyük ihtimal çift amortisör ve asfaltta daha da yoruyor, yokuş performansınız devamlı sürdükçe artacaktır. Yokuşta vitesi düşürüp vücudu dik tutacaksınız, yavaş yavaş çıkacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı