Bisiklet zincirden gelen ses geliyor

Emregndnz

Hectopat
Daha fazla  
Bisikletimin zinciri kırılmıştı bende yeni zincir taktirdim. Taktiktan sonra arka vitesten kıtır kıtır bir ses geliyor. Pedalı yavaş çevirirken hızlanıp pedala biraz yüklenirken pedal tık diye vites atmış gibi tık ediyor. Ancak zincir aynı dişlide duruyor. (çok nadir bu durum yasandiginda zincir bir sonraki disliye atliyor) Ani hızlanmak istediğimde daha sık oluyor. Rubleden diye düşünüyorum. Ama önceki kırılan zincirde böyle bir durum yaşamıyordum. Sorun hangi parçada? Bilen varsa yardimci olabilir mi?

İmin zinciri kırılmıştı bende yeni zincir taktirdim. Taktiktan sonra arka vitesten kıtır kıtır bir ses geliyor. Pedalı yavaş çevirirken hızlanıp pedala biraz yüklenirken pedal tık diye vites atmış gibi tık ediyor. Ancak zincir aynı dişlide duruyor. (çok nadir bu durum yasandiginda zincir bir sonraki disliye atliyor) ani hızlanmak istediğimde daha sık oluyor. Rubleden diye düşünüyorum. Ama önceki kırılan zincirde böyle bir durum yaşam.

Vitesin vidasının altında plastik çevrilen bir kısım var onu az az sağa çevirin vitesleri deneyerek yapın hepsinde denediğinizde ses gelmezse tamamdir.

Bisikletimin zinciri kırılmıştı bende yeni zincir taktirdim. Taktiktan sonra arka vitesten kıtır kıtır bir ses geliyor. Pedalı yavaş çevirirken hızlanıp pedala biraz yüklenirken pedal tık diye vites atmış gibi tık ediyor. Ancak zincir aynı dişlide duruyor. (çok nadir bu durum yasandiginda zincir bir sonraki disliye atliyor) Ani hızlanmak istediğimde daha sık oluyor. Rubleden diye düşünüyorum. Ama önceki kırılan zincirde böyle bir durum yaşamıyordum. Sorun hangi parçada? Bilen varsa yardimci olabilir mi?
Aldığın zincir ve rublen uyumsuz olabilir. Yani senin rublen 10 luysa gidip 8 li zincir aldıysan uyumsuzluk olacağından doğru çalışmaz rublen kaçlı ise yani kaç çark var ise ona göre zincir almalısın örneğin ben 11 li rublede 11 li zinvir kullanıyorum.

Aldığın zincir ve rublen uyumsuz olabilir. Yani senin rublen 10 luysa gidip 8'li zincir aldıysan uyumsuzluk olacağından doğru çalışmaz rublen kaçlı ise yani kaç çark var ise ona göre zincir almalısın örneğin ben 11'li rublede 11'li zinvir kullanıyorum.

Aldığın zincir ve rublen uyumsuz olabilir. Yani senin rublen 10 luysa gidip 8'li zincir aldıysan uyumsuzluk olacağından doğru çalışmaz rublen kaçlı ise yani kaç çark var ise ona göre zincir almalısın örneğin ben 11'li rublede 11'li zinvir kullanıyorum.

Zincirin ve rublenin kaclik oldugunu nasıl anlayabilirjm.

Zincirin ve rublenin kaclik oldugunu nasıl anlayabilirjm.
Rublede kaç tane çark var ise yani halk tabiri ile 21 vites diyorlar 7 tane arka dişli ön 3 dişli çarpıp 21 derken arka kaç dişli ise ruble 7-8-9-10-11-12 oluyor zincir genelde üzerinde yazar fakat alt kalite ürünlerde hiçbir şey yazmaz maalesef bilmek bayağı zor.

Geri
Yukarı