Bisiklet Zincirinin toplanması

jaraiyas

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar yeni bir bisiklet aldım 2. günü hızlı git yavaş git pedalı çevirmediğim sürece ya da geri çevirdiğinde zinciri toplanıyor arka dişli de bir zorlanma var gibi bisiklet yeni neden kaynaklı olabilir. Resimde ok ile gösterilen yeri sarmıyor toplanıyor.

Dosya Ekleri

• zincir.jpg
    zincir.jpg
    19,4 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleme:
Ön-arka vites ayarları düzgün yapılmamış olabilir. Kendiniz ayarlayabilirsiniz, bisikletçiye götürseniz baştan savma ayarlıyorlar.

Aktarıcının konumuna bak. Eğer yamulduysa düzelt.

Aktarıcıda sorun yok hocam zinciri dişliden ayırıyorum elimle deniyorum bir zorlanma olur ara sıra.
Ön-arka vites ayarları düzgün yapılmamış olabilir. Kendiniz ayarlayabilirsiniz, bisikletçiye götürseniz baştan savma ayarlıyorlar.

Vites geçişlerinde falan sıkıntı yok hocam sadece zincir toplanıyor arka dişlide bir zorlanma var gibi yağsızlık falan olabilir mi dedim ama zincir bisikletin demire yağ atıyor.

Arkadaşlar yeni bir bisiklet aldım 2. günü hızlı git yavaş git pedalı çevirmediğim sürece ya da geri çevirdiğinde zinciri toplanıyor arka dişli de bir zorlanma var gibi bisiklet yeni neden kaynaklı olabilir. Resimde tamam ile gösterilen yeri sarmıyor toplanıyor.

Arka aktarıcıda yer alan telin gerginliği azalmış olabilir bunu bir yıldız tornavida ile sıkarak eski haline getirebilirsin ancak bende nasıl yapıldığını unuttum eğer YouTube'den bakarsanız videolara detaylı anlatımı mevcut.

Geri
Yukarı