Bisikleti upgrade etmek

5harf

Hectopat
Ön attırıcıyı değiştirmek istiyorum. Asıl sebep ön vitesin zorluğu. Genelde 2'de kullanırım ama uzun bir düzlük olduğunda mecbur 3'e atmak gerekiyor. 3'e atarken ekstra baskı uygulamazsam geçmiyor. 3'e attım diyelim, bu sefer 2'ye geçene kadar 100 metre geride kalıyor ve zincirin sürtme sesi çok sinir bozuyor. 2'ye daha kolay düşsün diye azıcık daha baskı uyguluyorum bu sefer kazara 1'e çekiyorum vitesi bu sefer ayağım pedaldan kayıyor, boşa düşüyor ve ben de düşme tehlikesi geçiriyorum. 2 kez kendim ayarladım 2 kez de bisikletçiye götürdüm onlar da ayarladı ama bana mısın demiyor. Zincir çapraza da düşmüyor. Hatta 2'ye geçerken arkayı 1 tık düşürüp, 3'e geçerken arttırıyorum. Yani doğru olan da bu zaten ama gereksiz strese sokuyor.
Son çare ön attırıcıyı değiştirmeyi düşünüyorum. Aynakol'a uymazsa gerekirse aynakolu da değiştireceğim. Sadece ön attırıcıyı değiştirmek fayda sağlar mı? Tümünü değiştirmek masrafa değer mi?
Bu arada bisiklet henüz 2.5 aylık. Aldığım yere götürmeyi düşünmüyorum. Zaten onların teknik servisi yok.
Aynakol dişlilerim 42-34-28 diye saydım ama yanlış saymış olabilirim. Maalesef sitede veya herhangi bir yerde aynakol ile ilgili bilgi bulamadım. Tekrar sayıp editlerim burayı.
Bir de arka vites bazen çok yumuşak geçerken bazen o kadar sert geçiyor ki pedal çeyrek turu bir anda atıyor. Bunun sebebi zincirin yağından falan olabilir mi?

Gelelim kişiselleştirme kısmına.
Lastiklerin yanaklarına bisikletin markasını veya lastiğin markasını büyük fontta yazmak istiyorum. Hem daha estetik durur hem de sportif. Bunun için gerekli malzemeler ve direktifler neler?
Jantlar için reflektör bantlar varmış cidden iş görüyor mu onlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı