Sıfırdan Bisiklet Yapmak vs Bisiklet Alıp Upgrade Etmek

108971

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben biraz kilo sorunu olan bir arkadaşınızım. Bu yazın geriye kalanında Allah ne verdiyse deyip bisiklet kullanıp az da olsa kilo vermeyi planlamaktayım, hem az da olsa dışarıya çıkmamı tetikler zira 7/24 evdeyim. Sizce 0'dan mı bisikleti yapmak mantıklıdır yoksa bisiklet alıp upgrade etmek mi ? Bütçem 500 TL. Bu arada belirteyim yol için kullanacağım zira gideceğim yerler hep düzlük arazi.

@BilgisayarKurdu

Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

NOT : Parçaları da belirtirseniz memnun olurum zira hayatımda 2. defa bisiklet alıyor olacağım.
Edit : Bütçe arttırılabilir.

Son düzenleme:
Bu bütçe ile toplama yapamazsın. Sıfır alacağın bisikletler ise hiç iyi olmayacaktır. Ne kadar sevmesem de ikinci el temiz Kron, Salcano, Sedona ve Ghost gibi markaların bisikletlerine bakarsan daha iyi olur. Bütçe arttırılabilir yazmışsın, bunu direk belirtmelisin. Hani en son 1000 verebilirim gibi gibi.

Bisiklet önerisinden çok, başka bir noktaya değineceğim. Kilo vermek için Allah ne verdiyse bisiklete bineceğim demişsin. Cidden böyle bir şey yaparsan kendini sakatlarsın ve o bisiklet bodrum kata çürümek için gider. Bisikletle kilo vermek için uygun nabız aralığını hesaplaman gerek. Bu nabzının 60% ila 70% civarına gelmekte diye biliyorum. Tabi ki nabız sensörü lazım demiyorum. Kendini ne kadar zorladığınla bunu zaten tahmini bilebilirsin.
Bu arada kask takmayı da unutma, bakkala dahi gidiyor olsan bile. :)

Eğer dağ bayır gitmeyeceksen MTB alma bence. Yol veya tur bisikleti bakabilirsin. Ben de temmuz başında Sedona 300 aldım. Şu ana kadar 700 km pedalladım. 90 kilodan 85 kiloya düştüm bir buçuk ay gibi bir sürede. Hafta sonu da kısmetse Aydın'dan Burdur Salda Gölü'ne çadırlı tur yapacağım :) Biraz daha bütçeni yükseltmelisin sıfır düzgün bir bisiklet için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı