Bisikletimden çatırtı sesi geliyor

Ynka

Hectopat
Merhaba bisikletim XC 100 pedal çevirirken tak tak diye ses geliyor pedal çevirmeyi bırakınca da yazılımlı BMW gibi çat çat ses çıkartıyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Ses pedaldan geliyor sanırsam orta göbek yeni değişti 2 ay falan oldu.

Merhaba bisikletim XC 100 pedal çevirirken tak tak diye ses geliyor pedal çevirmeyi bırakınca da yazılımlı BMW gibi çat çat ses çıkartıyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Ses pedaldan geliyor sanırsam orta göbek yeni değişti 2 ay falan oldu.
Orta göbeğin zincirle uyumsuz olma ihtimali? Bisiklet kullanmıyorum ama tahminim bu yönde.

Denedim takılmadı.

Çok gittim bir türlü düzgün şekilde tamir olmadı artık götürmek istemiyorum her gittiğimde daha kötü oluyor bisiklet daha çok ses çıkarmaya başlıyor.
Hocam bisikletçi adi mal takmış olamaz mı?

Pedal çevirmeyi bırakınca yanlış hatırlamıyorsam zincir dönmeyi bırakıyordu, uzun yıllar oldu bisiklet sürmeyeli. Muhtemelen arka Jant'ın göbeğinde bir sorun var ki tahrik bırakıldığında bile ses gelmeye devam ediyor. Bilyaları dağılmış olabilir, pedalı bıraktığında yüke binmediği için sesin frekansı değişiyordur.

Geri
Yukarı