Bisikletin Arka Tekerleğinde Sallanma

Şöyle bir olay var önceki yorumumda da söyledim. Bilyalı bir göbeğe rulman takılamaz ki. Yani sizin bu sorundan kurtulmanız için rulman değil, rulmanlı yeni bir göbek almanız lazım. Benim önerimde şu olur. Hiç uğraşmayın böyle şeylerle, bu göbeği alın bütçeniz yetiyorsa olsun bitsin.

NOVATEC 32 DELİKLİ VİDALI DİSK ARKA GÖBEK - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 407896416

Efenim, bu göbek disk diyor. Benim ki v-fren bir sorun çıkar mı? Bu bilyeli mı, rulman mı? Hiç bilgim yok çünkü, kusura bakmayın. Birde, verdiğiniz ürün kaliteli midir? Çünkü her ay para verirsem bisiklete, muhtemelen kendi değerini geçicek.

Şöyle bir olay var önceki yorumumda da söyledim. Bilyalı bir göbeğe rulman takılamaz ki. Yani sizin bu sorundan kurtulmanız için rulman değil, rulmanlı yeni bir göbek almanız lazım. Benim önerimde şu olur. Hiç uğraşmayın böyle şeylerle, bu göbeği alın bütçeniz yetiyorsa olsun bitsin.

NOVATEC 32 DELİKLİ VİDALI DİSK ARKA GÖBEK - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 407896416

Bu arada teşekkür ederim yorumunuz için. Rulmanlı sisteme çevirelim dedi adam, geldi inceledi, 60 TL dedi.

Novatech gayet iyidir. Eski dirt jump bisikletim de bilyalı bir göbek kullanıyordum. Sonra Novatech de denedim ikisi de bilyalıydı fakat Novatech hiç boşluk yapmadı ve sorun çıkarmadı. Markaya güvenebilirsiniz yani. GCC modeller çoğu zaman MTB kategorisinde kullanılıyor, sağlam olurlar çünkü.

Disk olması önemli değil kullanabilirsiniz, rulmanlı mı bilmiyorum ama bu model bilyalıydı. Fakat dediğim gibi Novatech GCC bilyalı modelleri fazlası ile sağlamdır güvenebilirsiniz.

Son olarak rulmanlı sisteme çevirelim derken, rulmanlı göbek takalım demiş olabilir. Tavsiyem önerdiğim göbeği alıp rahatınıza bakmanız.

Novatech gayet iyidir. Eski dirt jump bisikletim de bilyalı bir göbek kullanıyordum. Sonra Novatech de denedim ikisi de bilyalıydı fakat Novatech hiç boşluk yapmadı ve sorun çıkarmadı. Markaya güvenebilirsiniz yani. GCC modeller çoğu zaman MTB kategorisinde kullanılıyor, sağlam olurlar çünkü.

Disk olması önemli değil kullanabilirsiniz, rulmanlı mı bilmiyorum ama bu model bilyalıydı. Fakat dediğim gibi Novatech GCC bilyalı modelleri fazlası ile sağlamdır güvenebilirsiniz.

Son olarak rulmanlı sisteme çevirelim derken, rulmanlı göbek takalım demiş olabilir. Tavsiyem önerdiğim göbeği alıp rahatınıza bakmanız.

Efenim bütçem ani bir durum neticesinde gönderdiğiniz ürüne yetmedi maalesef.
32H ile 36H arasında fark nedir? Hangisi benim için nasıl anlayabilirim? Göbek alırken 7 vites uyumlu, 8 vites uyumlu yazıyor. Benim bisikletim 7 vites. 8-9 uyumlu alırsam, takılmaz mı? Buna göbek ve ruble uyumu deniyor sanırsam. Rubleme uygun göbeği nasıl seçebilirim? Yardım ederseniz sevinirim.
Sram Arka Göbek Mth-300 V-Brake 8-9S 32H Siyah Fiyatı
Shunfeng Mtb Arka Göbek Rulmanlı (32H) - Mtb Arka Göbek Rulmanlı (32H) - Arka Göbekler
Shimano FH-RM-35 Centerlock 32 Delik Arka Hazne - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 444765368
Üstteki ürünlerden hangisini seçmeliyim? Sizide çok meşgul ettim. Kusura bakmayın, bir hata yapmak istemiyorum o yüzden bu kadar soru soruyorum. :)

32H göbekler 32 tel çemberler için, 36H göbekler ise 36 tel çemberler için kullanılıyor, tel sayısı yani. Ruble içinde 8 yada 9'lu ruble takarsınız ama 7'li olarak çalışır o sorun olmaz.

Sram tavsiye ederim kullanabilirsiniz. Sorun değil, yardımlaşma ve bilgi alma platformu burası. :)

32H göbekler 32 tel çemberler için, 36H göbekler ise 36 tel çemberler için kullanılıyor, tel sayısı yani. Ruble içinde 8 yada 9'lu ruble takarsınız ama 7'li olarak çalışır o sorun olmaz.

Sram tavsiye ederim kullanabilirsiniz. Sorun değil, yardımlaşma ve bilgi alma platformu burası. :)
En kısa sürede sipariş veriyorum. Tekrardan çok teşekkürler. İyi akşamlar dilerim. :)

" jant kac telli ise 32 ve 36 ibaresi ordan gelir..kac tel varsa ona uygun olani tercih edeceksin.
Bir diger mevzuda arka gobek vidali gobek oldugu icin sadece shunfeng gibegi almalisin. "

Böyle bir cümle kurdu bir arkadaş. Siparişi iptal etmek gerekiyor mu acaba? Tekrardan rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın, çok tedirgin oldum.

Eğer jantın 32 tel değil ise tabi 36 alman gerekir. Fakat 32 tel göbeği 36 delik jantta kullandığım zamanları da bilirim. Eğer jantın 36 delik ise yakın zamanda da jantı güncelleyeceğim zaten dersen al 32 delik göbek 4 tel boşta kalsın, düzgün aralıklarla konulduğu sürece sorun çıkarmaz.

Vidalı olayını anlamadım fakat tahminimce şuan kullandığın arka göbeğin mili incedir. Bu yüzden sorun olacağını sanmıyorum. Bir resmini çekip gönderebilirsen net konuşayım.

Eğer jantın 32 tel değil ise tabi 36 alman gerekir. Fakat 32 tel göbeği 36 delik jantta kullandığım zamanları da bilirim. Eğer jantın 36 delik ise yakın zamanda da jantı güncelleyeceğim zaten dersen al 32 delik göbek 4 tel boşta kalsın, düzgün aralıklarla konulduğu sürece sorun çıkarmaz.

" Vidalı olayını anlamadım fakat tahminimce şuan kullandığın arka göbeğin mili incedir. Bu yüzden sorun olacağını sanmıyorum. Bir resmini çekip gönderebilirsen net konuşayım.
" soruna gelirsek 2 çeşit arka dişli tipi vardır. kaset ve ruble. ruble eski tip, kaset yeni tiptir ve daha üst seviye bisikletlerde kullanılır. senin bisikletinde kaset değil ruble var yani vidalı dediklerinden. senin arka dişli vida gibi arka göbeğe çevirerek takılıyor. sram göbeğin resimlerine bak, ve verdiğin shunfeng linkine bak, shunfengin dibinde yivler var vidalı kaset için, sramda ise yok. yani aldığın göbek bisikletinle uyumsuz. illa uyduracağım dersen arka rubleyi söküp kaset alman gerekir, bu kasetin de şuanki vites sisteminle uyumlu olması gerekir. "
Böyle bir cümlede bulundu arkadaş. Sanırım haklı.

Yönetici arkadaşa: resimler direk olarak Technopat'a yüklenmediği için(dosya boyutu büyük hatası), başka servis kullandım.

Son düzenleme:
Kaset ve ruble diye dişli türü yok. Ruble arka vites dişlilerine denir, kasette göbek türüdür. Arkadaş uyumsuzluğu anlatırken yanlış anlatmış. Vidalı ruble ve kaset ruble demesi gerekirdi. Evet senin dişliyi bilmediğim için bende kaset göbek önerdim fakat vidalı olabileceğini bilmiyordum. Siparişi iade edebilirsin yada hiç uğraşma git yeni bir ruble al. Alana kadarda eski ile idare edersin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı