Bisikletin frenleri boşaldı

Cracker18

Kilopat
Bu sorunu 2.'ye yaşadım. Mekanik disk. Giderken birden boşaldı ve sonra sıktım takılı kalıyordu ve sonradan teli de attı. Şimdi tamirciye götürdüm. Balataları bitmiş dedi ve uyumsuz bir balata taktı. Test ettim yine attı frenler ve geri verdim şimdi yine denedim iyi tutmuyor. İade yaptı. Bu sorunun sebebi nedir? Bana tamamen fren takımlarını değiştirelim diyor.

Son düzenleme:
Bu sorunu 2.'ye yaşadım. Mekanik disk. Giderken birden boşaldı ve sonra sıktım takılı kalıyordu ve sonradan teli de attı. Şimdi tamirciye götürdüm. Balataları bitmiş dedi ve uyumsuz bir balata taktı. Test ettim yine attı frenler ve geri verdim şimdi yine denedim iyi tutmuyor tamirci parayı geri verdi fakat tel değiştirdi tel parası hariç parayı geri verdi. Bu sorunun sebebi nedir? Bana Full takımları değiştirelim diyor.

Fren kolunda sorun olabilir.

Kaliperin üzerinde telleri tutan cıvata tam sıkılmamıştır veya sonradan oraya uyumsuz bir cıvata uydurulmuş ise (kendim eski mekanik frenlerime başka bir cıvata uydurmuştum öyle oluyordu) sen freni sıktığın zaman vida tutamaz teli boşaltır ve doğal olarak da frenin boşalır tutmaz. Bu nedenden dolayı olabilir.

Geri
Yukarı