Bisikletin hızı çok çabuk düşüyor ve süzülmüyor

maniacsarmyyyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 1 sene önce zincir marketlerde satılan bisikletlerin kalitesinde bir bisiklet aldım kurulumuda kendim yaptım fren ayarları lastik blansı vs sorunsuz hatta zincirleride yağladım ancak düz yolda bisikleti sürüyorum ve pedal çevirmeyi bırakıyorum 5 metreye kalmadan yavaşlıyor. Eski Shimano aktarıcılı bisikletimde böyle bir sorun yoktu bayağı süzülüyordu. Sizce sorun ne olabilir? Aldığım bisikletteki aktarıcıyı görsellere ekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1709472879192.png
    1709472879192.png
    104,5 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba yaklaşık 1 sene önce zincir marketlerde satılan bisikletlerin kalitesinde bir bisiklet aldım kurulumuda kendim yaptım fren ayarları lastik blansı vs sorunsuz hatta zincirleride yağladım ancak düz yolda bisikleti sürüyorum ve pedal çevirmeyi bırakıyorum 5 metreye kalmadan yavaşlıyor. Eski Shimano aktarıcılı bisikletimde böyle bir sorun yoktu bayağı süzülüyordu. Sizce sorun ne olabilir? Aldığım bisikletteki aktarıcıyı görsellere ekliyorum.

Hocam frenlerinin sıkılığını kontrol edin belki basmasanız bile sıkıyordur?

Aktarıcıyı değiştirmen lazım yoksa düzelmez.

1- fren ayarını iyi olmayabilir.
2- tekerlek göbekleri çok kaliteli olmayabilir ve fazla sürtünüyor olabilir.
Aktarıcıya bağlı bir durum göremedim ben burada.

Lastikler iniktir ya da fren sürtüyordur yavaşlaması için başka ihtimal yok.

Daha iyi anlamak için bisikleti ters çevirip lastikleri çevirebilirsin.

Alakasız.

Alakasız falan değil dostum anlamadığın konuya yorum yapma. O aktarıcılar çok dandik 3 bisiklet değiştirdim zamanında. Az çok tecrübem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı