Bisikletin sibobu hava kaçırıyor

Eren1661

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 2021 model carraro Force 970 bisikletim var. Geçen hafta cuma günü İstanbul'da yağmur yağmıştı yağmur durunca da arkadaşımla bisiklet turuna çıkmak istedik yolda kaymamak için de lastiklerin havası biraz indirdik. Yaklaşık 12km sürdük eve döndük hiçbir şey yoktu. Pazartesi günü bisiklete baktığımda arka lastik tamamen inmişti bende belki soğuktandır deyip şişirdim. Perşembe günü tekrar baktığımda yine tamamen inmişti bende belki dış lastikte bir şey vardır deyip iki tekeri ve lastikleri söktüm. Arka iç lastiği şişirip su dolu kovaya batırdım ama en ufak dahi baloncuk çıkmadı. Bende ön dış lastiğe arka iç lastiği taktım tamamen şişirdim pompayı çıkardığımda siboptan bayağı bir hava kaçırıyordu. Bende söküp tekrar kovaya batırdım ama yine kabarcık yoktu. Tekrar dış lastiğe takıp şişirdim yine hava kaçırıyordu ama önde herhangi bir sorun yok. Bu durumda ne yapmam gerek? Yeni iç lastik alsam yine kaçırır diye korkuyorum çünkü kovada hava kaçırmıyor. Sibop normal araba sibopu.

9 ay sonra cevap yazacağım ama böyle bir durumda kalıp da araştırma yapan birilerine cevap olsun istiyorum: Normal araba sibobunun (Schreder model) iç kısmındaki iğneli kısım gevşediğinde çok hızlı şekilde hava kaçırır. Sibop sökme/takma aparatı alarak ya da bisikletçiye götürerek sorununuzu 2 saniyede çözebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı