Bisikletin tekerlekleri dönmüyor

BirBuketYigit

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar, bisikletimin arttırıcı ve zinciri bozulmuştu. Bisiklet az da olsa gidiyordu şimdi ise biraz oynadım oralarla, geçenlerde oldu bu olay. 1 ay falan oldu, bisiklet sürtünüyor. Teker sabit duruyor, dönmüyor. Bisiklet yere sürtünerek gidiyor, gitmiyor da. İlerletemiyorum, sürtüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, bisikletimin arttırıcı ve zinciri bozulmuştu. Bisiklet az da olsa gidiyordu şimdi ise biraz oynadım oralarla, geçenlerde oldu bu olay. 1 ay falan oldu, bisiklet sürtünüyor. Teker sabit duruyor, dönmüyor. Bisiklet yere sürtünerek gidiyor, gitmiyor da. İlerletemiyorum, sürtüyor.

Sebebi dişli dişliye makine yağı sür fren takılmış olabilir kontrol et çözersin bilgisayar değil bu 🤣🤣

Zincir dişliye dolanmış.Söküp düzelteceksin dişliyi

Bu geniş bir konu. Birden fazla sebebi olabilir.
  • V Fren kullanıyorsanız fren bacaklarının ayar bozukluğu, jant ayar bozukluğu
  • Disk fren kullanıyorsanız kaliper ayarının bozukluğu, diskin eğrilmesi
  • Göbek milinden kaynaklanabilecek sorunlar (rulman ya da bilya)
  • Bodyden kaynaklanabilecek problemler (tırnak takılması ya da rulman/bilya problemi)
Bunların hepsi problem yaratır. Bisikletin arkasını havaya kaldırıp jantı ileri yönde çevirin. Eğer sağlıklı dönüyorsa fren, disk, göbek ya da body problem yaratmıyordur. Ancak olduğu yerde ileri yönde dönüyor fakat yolda giderken zorlandığınızı hissediyorsanız aktarma sisteminizi kontrol etmeniz gerekir.

Bİ fotoğraf atabillirmisin? Büyük ihtimal fren baltaları sıkıştırdı. Fotoğraf atarsan daha net görürüz.

Jantınız yamulmuş ise ya da frenlerin dengesi bozulduysa (V fren için ) janta sürtüyor olabilir başıma gelmişti daha önce

Jantınız yamulmuş ise ya da frenlerin dengesi bozulduysa (V fren için ) janta sürtüyor olabilir başıma gelmişti daha önce
Kaç Liraya Mal Olur Yaptırmak
Kaç Liraya Mal Olur Yaptırmak
Bu geniş bir konu. Birden fazla sebebi olabilir.
  • V Fren kullanıyorsanız fren bacaklarının ayar bozukluğu, jant ayar bozukluğu
  • Disk fren kullanıyorsanız kaliper ayarının bozukluğu, diskin eğrilmesi
  • Göbek milinden kaynaklanabilecek sorunlar (rulman ya da bilya)
  • Bodyden kaynaklanabilecek problemler (tırnak takılması ya da rulman/bilya problemi)
Bunların hepsi problem yaratır. Bisikletin arkasını havaya kaldırıp jantı ileri yönde çevirin. Eğer sağlıklı dönüyorsa fren, disk, göbek ya da body problem yaratmıyordur. Ancak olduğu yerde ileri yönde dönüyor fakat yolda giderken zorlandığınızı hissediyorsanız aktarma sisteminizi kontrol etmeniz gerekir.
V Fren Benimki Yaptırmak Ne Kadar Mal Olur

Yeni konular

Geri
Yukarı