Bisikletle köpek kovalaması nasıl engellenir?

yiitEy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| MSI H610M-G PRO DDR4 | MSI GEFORCE RTX 3050 VENTUS 2X 8 GB OC EDITION | Intel Core i3 12100F 3.30GHz | XPG Gammix D10 8GBx2 3200MHz | Kioxia Exceria Plus G2 500 GB NVMe M.2 SSD | Hitachi 500 GB HDD | Powerboost VK-P15B 600W 80+ 4x120mm ARGB Fan ATX Kasa |

| Acer NITRO 5 | Nvidia GTX 1050 3 GB | Intel Core i5 9300H 2.4GHz | 8 GB 2666MHz | NVMe M.2 256 GB SSD | Fujitsu 256 GB HDD |
Meslek
Öğrenci
Pazar günü köye gideceğim ve yanıma bisikletimi de almak istiyorum fakat köyde çok fazla köpek var huyu suyu belli değil, orman sürüşü yapmak istiyorum tek başıma fakat köpek kovalarsa ne yapabilirim? Hızlı sürdüğüm için yavaşlayıp inemem diye düşünüyorum çünkü neredeyse paçayı kaptı kapacak dereceye geliyor frene elim değse ısıracak, 1 kere yaşadım ve dik bir yokuştan aşağı doğru kaçtım fakat ormanda o kadar kaçabilecek alternatifim yok. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Bu durumu yaşamak istemiyorum 😁

asd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanınızda su veyahut sopa taşıyın. Onlar genelde kendi yerlerini korumak için böyle yaparlar. Su atarsanız veya sopayı yere vurursanız kaçarlar zaten.

@yiitEy Durmalısın ve yüksek sesle uyarmalısın. Çoğunlukla durup elinle sürdüğün zaman bırakırlar. Daha hızlı gitmeye çalışma dağ yollarında bir yerlerden uçman garanti. Yol bisikleti ile yakalayamayacak olsalar bile panik yapıp kaza yaparsın. Kısacası hız yapma. Sakin sür doğanın tadını çıkar.

Bana da ormanda çok köpek saldırısı oluyor. Kendi geliştirdiğim teknik köpek görünce önce yavaşlıyorum eğer havlamazsa geçiyorum ama havlamaya ve koşmaya başlarsa durup bisikleti onun bana saldıramayacağı şekilde tutup yüksek ses çıkarıyorum. Zaten bunları yaptıktan sonra dağılıyorlar yoluma devam ediyorum.

Daha dün bisikletle parkın içine girdiğimde 7-8 tane köpek arkamdan kovalamaya başladı bir anda. Hiçbir tepki vermedim fazla pedala da basmadım. Normal bir şekilde geçip gittim yanlarından. Kötü enerji yansıtmadığım için köpeklere herhangi bir saldırma durumu olmadı. Yani o an korkunu gizleyip köpeklere yansıtmamalısın. Şahsen başıma bir şey gelmedi benim ama yine de dikkat etmek lazım.

Geri
Yukarı